Аналіз виконання  бюджету Тульчинського району за  січень-червень 2019  року

Дата: 21.07.2020 16:17

Станом на 01.07.2019 року до загального фонду    бюджету  району надійшло 187,8 млн. грн.. Доходів  без  врахування трансфертів поступило  37,4  млн. грн. при затвердженому плані  35,4 млн. грн., що становить 105,6  % до затверджених   показників. Порівняно  з  минулим  роком за відповідний  період доходів  без  врахування трансфертів  отримано  більше на  9,5%  або   на  суму   3,2   млн. грн.

Дохідну частину бюджету  до  плану  січень-червень виконано по всіх бюджетах  базового рівня (районний,  селищний, сільські).

Надходження в розрізі податків виконано по всіх  показниках затвердженими місцевими радами.

Найбільший    показник надходження  доходів  до  річного  призначення  по Ш-Копіївській с/р  - 64,7%, Юрківській с/р- 61,8%, Михайлівській с/раді – 52,4%, Кирнасівській с/раді-50,1%, найнижчий  - по Тарасівській с/раді – 27,5%, Білоусівській с/р-32,3%, Копіївській с/р-33,8%..

Найбільший  ріст  доходів  відбувся  в  бюджетах Юрківській с/р – 159,3%, Ш-Копіївській с/р  - 124,8%, Журавлівській с/р – 124,6% .  Зменшення  доходів  порівняно  з  минулим  роком  допустили 13 рад ,тому числі: Білоусівська с/рада – 46,9 тис. грн. за рахунок зменшення надходжень по єдиному податку з фізичних осіб в сумі 9,9 тис. грн., по єдиному с/г податку в сумі 18,2 тис. грн., земельного податку з фізичних осіб – 7,8 тис. грн., орендної плати з юридичних осіб – 4,1 тис. грн., орендної плати з фізичних осіб – 7,4 тис. грн.; Бортницька с/рада -177,5 тис. грн за рахунок сплати в минулому році орендної плати АФ"Зелена долина" більше на 136,3 тис. грн. та єдиного с/г податку на 19,3 тис. грн.,орендної плати за комунальне майно -11,7 тис. грн., земельного податку з фізичних осіб – 15,2 тис. грн., Богданівській с/р- 342,1 тис. грн.  за рахунок зменшення надходжень по адміністративному зборі за державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень в сумі 170,5 тис. грн., орендної плати  СТОВ "Ульнівське" – 118,9 тис. грн. за рахунок аукціону, єдиного сільськогосподарського податку -53,0 тис. грн.; Заозернянська с/рада –11,4 тис. грн. за рахунок зменшення надходжень по єдиному с/г в сумі 63,4 тис. грн., , Зарічнянська с/рада – 178,7 тис. грн. за рахунок переходу СТОВ "Кряж і К" на загальну систему оподаткування втрати по єдиному с/г податку становлять 136,1 тис. грн. , зменшення надходжень орендної плати з фізичних осіб – 19,4 тис. грн., орендної плати з юридичних осіб – 33,9 тис. грн.,  Копіївській с/р – 22,3 тис. грн. за рахунок зменшення надходжень орендної плати з юридичних та фізичних осіб – 41,2 тис. грн.,  Крищинецькій с/раді – 116,2 тис. грн. за рахунок зменшення надходжень по єдиному податку з фізичних осіб в сумі 151,9 тис. грн., Левківській с/раді – 52,0 тис .грн. за рахунок зменшення надходжень по єдиному с/г податку в сумі 81,2 тис. грн,;  Михайлівській  с/раді – 38,4 тис. грн. за рахунок зменшення надходжень по єдиному с/г податку  -29,2 тис. грн., орендної плати з юридичних осіб та фізичних осіб -10,3 тис. грн.,  Печерській с/раді -154,6 тис. грн. за рахунок сплати орендної плати ПП"Корнер" по аукціону в сумі 290,0 тис. грн. ; Сільницькій с/раді –83,7 тис. грн. за рахунок  зменшення надходжень по адміністративному зборі за державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень в сумі 90,4 тис. грн., Тарасівській с/раді – 56,2 тис. грн. за рахунок переходу СТОВ "Кряж і К" на загальну систему оподаткування втрати по єдиному с/г податку становлять 112,1 тис. грн., Холодівській  с/раді – 223,4 тис. грн. за рахунок сплати орендної плати АФ"Зелена долина" по аукціону в сумі 320,8 тис. грн. та зменшенням надходжень єдиного с/г податку в сумі 32,3 тис. грн ..

Базова  дотація   отримана  в сумі  8,9 млн. грн.,  що  становить 100,0 % до  показників  доведених  Міністерством  Фінансів  України , додаткова дотація -5,7 млн. грн.. Субвенції  поступило  в  сумі  135,7  млн.  грн.,  що  становить  96,6 %  до  затверджених  показників.

За січень-червень 2019року по зведеному бюджету району профінансовано планові видатки в сумі 188,8 млн. грн. В повному обсязі забезпечено фінансування заробітної плати з нарахуваннями, розрахунків за спожиті енергоносії, харчування, медикаменти, інші видатки. Прострочена кредиторська заборгованість  відсутня.

В першу чергу кошти загального фонду бюджету спрямовувались на фінансування соціально-культурної сфери: за відповідний період на зазначені цілі використано 167,6 млн.грн. - це 88,8% усіх видатків загального фонду, у тому числі на освіту – 54,9 млн.грн., на охорону здоров’я – 27,3 млн.грн., на соціальний захист  - 79,8 млн.грн., на культуру – 5,4 млн.грн., на фізичну культуру і спорт – 0,2 млн.грн.

При затвердженні місцевих бюджетів дотримано вимоги частини 4 статті 77 Бюджетного кодексу України в частині забезпечення у повному обсязі потреби в коштах на оплату праці працівників бюджетних установ та оплати за енергоносії.

Начальник фінансового управління                  Є.Ніколаєнко