Аналіз виконання  бюджету Тульчинського району за  січень-березень 2020  року та напрямки роботи на квітень

Дата: 21.07.2020 16:21

Станом на 01.04.2020 року до загального фонду    бюджету  району надійшло 52,3 млн. грн., в тому числі районний бюджет – 41,7 млн. грн.. Доходів  без  врахування трансфертів поступило  20,2  млн. грн. при затвердженому плані  18,5 млн. грн., що становить 109,0  % до затверджених   показників, в тому числі районний бюджет надійшло 9,6 млн. грн. Порівняно  з  минулим  роком за відповідний  період доходів  без  врахування трансфертів  отримано  більше на  16,7%  або   на  суму   2,9   млн. грн., в тому числі районний бюджет надійшло більше  1,1 млн. грн.

Дохідну частину бюджету  до  плану  січень-березень виконано по всіх бюджетах  базового рівня (районний,  селищний, сільські).

Найбільший    показник надходження  доходів  до  річного  призначення  по Сільницькій с/раді – 37,0%,Печерській с/раді – 34,6%, Михайлівській с/раді -31,2%, Холодівській  с/раді – 29,4%, Крищинецькій с/раді – 28,0%, , найнижчий  - по Кинашівській  с/раді – 19,7%, Білоусівськой  с/раді – 17,4%.

Базова  дотація   отримана  в сумі  4,9 млн. грн.,  що  становить 100,0 % до  показників  доведених  Міністерством  Фінансів  України , додаткова дотація -1,7 млн. грн.. Субвенції  поступило  в  сумі  25,6  млн.  грн.,  що  становить  97,9 %  до  затверджених  показників.

За січень-березень 2020року по зведеному бюджету району профінансовано планові видатки в сумі 53,8 млн. грн. В повному обсязі забезпечено фінансування заробітної плати з нарахуваннями, розрахунків за спожиті енергоносії, харчування, медикаменти, інші видатки. Прострочена кредиторська заборгованість  відсутня.

В першу чергу кошти загального фонду бюджету спрямовувались на фінансування соціально-культурної сфери: за відповідний період на зазначені цілі використано 43,7 млн.грн. - це 81,2% усіх видатків загального фонду, у тому числі на освіту 25,6 млн.грн., на охорону здоров’я – 13,3 млн.грн., на соціальний захист  - 1,9 млн.грн., на культуру – 2,8 млн.грн., на фізичну культуру і спорт – 0,1 млн.грн.

При затвердженні місцевих бюджетів не дотримано вимоги частини 4 статті 77 Бюджетного кодексу України в частині забезпечення у повному обсязі потреби в коштах на оплату праці працівників бюджетних установ та оплати за енергоносії. Разом з тим, при проведенні аналізу кошторисних призначень в частині забезпечення дотримання встановлених параметрів мінімальної заробітної плати,  виявлено незабезпеченість призначеннями на оплату праці з нарахуваннями працівників загальноосвітніх навчальних закладів (обслуговуючий персонал), дошкільних закладів, відділу культури, на суму 5,1 млн. грн.. , та оплату енергоносіїв по закладам охорони здоров’я на суму 3,1млн.грн. Станом на 01.04.2020 рік погашено незабезпеченість по заробітній платі з нарахуваннями в сумі 2,2млн.грн.

Станом на 07.04.2020 року спрямовано фінансових ресурсів на запобігання виникненню і поширенню коронавірусної інфекції  в сумі 440,2 тис.грн. , з них 139,0тис.грн. – кошти районного бюджету, 152,0тис.грн. – субвенції сільських рад, 73,6тис.грн. – кошти ОТГ, 75,6тис.грн. –благодійна допомога.

Начальник фінансового управління                  Є.Ніколаєнко