Аналіз виконання  бюджету Тульчинського району за  січень-червень 2020  року

Дата: 21.07.2020 16:22

Станом на 01.07.2020 року до загального фонду    бюджету  району надійшло 103,3 млн. грн.. Доходів  без  врахування трансфертів поступило  40,1  млн. грн. при затвердженому плані  39,1 млн. грн., що становить 102,6  % до затверджених   показників. Порівняно  з  минулим  роком за відповідний  період доходів  без  врахування трансфертів  отримано  більше на  7,2%  або   на  суму   2,7   млн. грн.

Дохідну частину бюджету  до  плану  січень-червень виконано по 11 бюджетах  базового рівня (районний,  селищний, сільські), крім Білоусівської – 70,6%, Журавлівської – 93,8%, Заозерненської -95,1%, Копіївської -92,3%, Крищинецької – 97,3%, Михайлівської – 90,7%, Тарасівської – 96,5%, Ш-Копіївської – 98,7%, Юрківської -94,9% .

Найбільший    показник надходження  доходів  до  річного  призначення  по Зарічненській с/раді – 69,1%, Сільницькій с/раді – 58,0%,Печерській с/раді – 51,4%, Холодівській  с/раді – 48,2%, найнижчий  - по Тарасівській  с/раді – 34,7%, Білоусівськой  с/раді – 30,3%.

Найбільший  ріст  доходів  відбувся  в  бюджетах Копіївської с/ради – 164,5%, Тарасівської с/ради – 145,7%, Зарічненської с/ради – 142,17 %.  Зменшення  доходів  порівняно  з  минулим  роком  допустили 6 ради ,тому числі: Білоусівська  с/рада -38,4 тис. грн. за рахунок орендної плати з фізичних осіб – 14,7 тис. грн., орендної плати з юридичних осіб – 13,5 тис. грн., єдиного с/г податку в сумі 7,9 тис. грн., єдиного податку з фізичних осіб – 7,4 тис. грн., Богданівська с/рада – 89,1 тис. грн. за рахунок адміністративного збору за державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно – 55,5 тис. грн., орендної плати з юридичних осіб в сумі 63,5 тис. грн., Заозерненська с/рада – 55,7 тис. грн.  за рахунок земельного податку з юридичних осіб – 36,2 тис. грн., земельного податку з фізичних осіб – 7,6 тис. грн., Кинашівська с/рада – 689,7 за рахунок акцизного податку з вироблених в Україні та ввезених на митну територію України підакцизних товарів – 815,6 тис. грн.,Михайлівська с/рада – 55,9 тис. грн. за рахунок орендної плати з юридичних осіб в сумі 59,8 тис. грн., Юрківська с/рада – 20,7 тис. грн. за  рахунок земельного податку з юридичних осіб – 2,9 тис. грн., орендної плати з фізичних осіб – 43,5 тис. грн..

Базова  дотація   отримана  в сумі  69,8 млн. грн.,  що  становить 100,0 % до  показників  доведених  Міністерством  Фінансів  України , додаткова дотація -3,3  млн. грн.. Субвенції  поступило  в  сумі  50,1  млн.  грн.,  що  становить  98,1 %  до  затверджених  показників.

За січень-червень 2020року по зведеному бюджету району профінансовано планові видатки в сумі 103,1 млн. грн. В повному обсязі забезпечено фінансування заробітної плати з нарахуваннями, розрахунків за спожиті енергоносії, харчування, медикаменти, інші видатки. Прострочена кредиторська заборгованість  відсутня.

В першу чергу кошти загального фонду бюджету спрямовувались на фінансування соціально-культурної сфери: за відповідний період на зазначені цілі використано 82,6 млн.грн. - це 80,1% усіх видатків загального фонду, у тому числі на освіту 56,4 млн.грн., на охорону здоров’я – 16,6 млн.грн., на соціальний захист  - 3,9 млн.грн., на культуру – 5,5 млн.грн., на фізичну культуру і спорт – 0,2 млн.грн.

При затвердженні місцевих бюджетів не дотримано вимоги частини 4 статті 77 Бюджетного кодексу України в частині забезпечення у повному обсязі потреби в коштах на оплату праці працівників бюджетних установ та оплати за енергоносії. Разом з тим, при проведенні аналізу кошторисних призначень в частині забезпечення дотримання встановлених параметрів мінімальної заробітної плати,  виявлено незабезпеченість призначеннями на оплату праці з нарахуваннями працівників загальноосвітніх навчальних закладів (обслуговуючий персонал), дошкільних закладів, відділу культури, на суму 5,1 млн. грн.. , та оплату енергоносіїв по закладам охорони здоров’я на суму 3,1млн.грн. Станом на 01.04.2020 рік погашено незабезпеченість по заробітній платі з нарахуваннями в сумі 2,2млн.грн.

Начальник фінансового управління                  Є.Ніколаєнко