Сергій Борзов: Комплексна послуга для батьків новонароджених «єМалятко» - 1 рік на Вінниччині

Дата: 11.02.2021 12:02

Голова облдержадміністрації Сергій Борзов зазначає: «Ще рік тому, для отримання усіх необхідних послуг для малюка, батькам доводилося відвідувати 11 держустанов, бігати кабінетами, збирати та подавати близько 37(!) різних документів. А також власноруч заповнювати заяви та повертатися в установи по результат отримання послуги. У середньому це займало близько 10 днів.«єМалятко» - торік став пілотним проектом на Вінниччині. У січні 2020 року запрацював у місті Вінниця,  а з березня - по всій території області».

Вже сміливо можна говорити, що нововведення прийшлося до душі молодим батькам. Протягом 2020 року органами соціального захисту населення райдержадміністрацій, міських рад міст обласного значення призначено 784  батькам допомогу при народженні дитини в рамках комплексної послуги «єМалятко».

З початку 2021 року на Вінниччині в частині призначення допомоги при народженні дитини послугою «єМалятко» скористались 374 мешканця області, допомогу призначено 350 особам - це 41% від кількості новонароджених.

«єМалятко» надає можливість отримати необхідні послуги за однією електронною заявою онлайн на порталі Дія або з допомогою адміністратора в пологовому будинку, відділі ДРАЦС чи ЦНАП за 10-20 хвилин.

«єМалятко» — комплексна послуга для батьків новонароджених. За однією заявою можна отримати 9 державних послуг від різних органів влади:

• державна реєстрація народженої дитини;
  • реєстрація місця проживання дитини;
  • призначення допомоги при народженні дитини;
  • реєстрація народженої дитини в електронній системі охорони здоров’я;
  • видача посвідчень батьків багатодітної сім’ї та дитини з багатодітної сім’ї (за певних умов);
  • реєстрація в демографічному реєстрі;
  • визначення походження народження дитини (якщо батьки не перебувають у зареєстрованому шлюбі);
  • реєстрація в державному реєстрі фізичних осіб-платників податків;
  • визначення належності дитини до громадянства України.

Користуючись сервісом «єМалятко», родина  економе час та сили - всі послуги замовляються в один час в одному місці.

Повний перелік місць, де можна скористатися «єМалятко», доступний за посиланням.