Про зміни до Порядку розрахунку середньої зарплати

Дата: 10.09.2021 12:33

Відділ стратегічного розвитку, економіки та агропромислового розвитку управління правового забезпечення та взаємодії з органами місцевого самоврядування апарату райдержадміністрації інформує, що  4 вересня 2021 року набрала чинності постанова Кабінету Міністрів України  № 917 «Деякі питання обчислення середньої заробітної плати» (далі - постанова №917), якою внесено  зміни до Порядку обчислення середньої заробітної плати, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України  від 08.02.1995 р. № 100 (далі - Порядку №100) зокрема, щодо врахування премій при розрахунку середньої зарплати

Постановою №917 абзаци 2 та 3 пунктуПорядку №100 викладено  в новій редакції, а саме, до розрахунку середньої зарплати будуть включатися:

- суми нарахованої заробітної плати, крім премій (в тому числі за місяць) та інших заохочувальних виплат за підсумками роботи за певний період, враховуються у тому місяці, за який вони нараховані, та у розмірах, в яких вони нараховані, без виключення сум відрахування на податки, стягнення аліментів тощо, за винятком відрахувань із заробітної плати осіб, засуджених за вироком суду до виправних робіт;

- премії (в тому числі за місяць) та інші заохочувальні виплати за підсумками роботи за певний період під час обчислення середньої заробітної плати враховуються в заробіток періоду, який відповідає кількості місяців, за які вони нараховані, починаючи з місяця, в якому вони нараховані. Для цього до заробітку відповідних місяців розрахункового періоду додається частина, яка визначається діленням суми премії або іншої заохочувальної виплати за підсумками роботи за певний період на кількість відпрацьованих робочих днів періоду, за який вони нараховані, та множенням на кількість відпрацьованих робочих днів відповідного місяця, що припадає на розрахунковий період.

Також, постановою №917 внесено зміни до переліку виплат, які не враховуються до середньої зарплати. Зокрема, до них будуть відноситися виплати, пов'язані зі святковими виплатами, та ще винагорода за сумлінну працю та зразкове виконання службових обов’язків.