ТУЛЬЧИНСЬКА РАЙОННА ВІЙСЬКОВА АДМІНІСТРАЦІЯ
Вінницька область
Логотип Diia Державний Герб України
gov.ua Державні сайти України
  Пошук

Інвестиції в охорону праці – це інвестиції в життя людини

Дата: 04.11.2021 12:12
Кількість переглядів: 267

Одним із головних напрямів роботи  Немирівського відділення управління ВД ФСС України у Вінницькій області є профілактична робота щодо запобігання нещасним випадкам на виробництві, професійним захворюванням та іншим випадкам загрози здоров'ю застрахованих осіб, викликаних умовами праці.  Людина не  може працювати продуктивно і якісно, якщо не почувається на роботі комфортно та безпечно. Перша умова якоюсь мірою залежить і від самого працівника, а другу – повинен  гарантувати роботодавець.  Успіху у справі можна досягти,  коли інтереси та обов'язки обох сторін будуть  співпадати.

Статтею 43 Конституції України визначено: «Кожен громадянин України має право на належні, безпечні і здорові умови праці». Тому обов'язок кожного роботодавця – забезпечити це право своїм працівникам, а обов'язок кожного працівника – не чекати, коли йому таке право нададуть, а користуватися  ним в повній мірі.

Життя та здоров’я громадян – основна цінність держави. Більшу частину свого життя людина перебуває на роботі. Тому надважливим завданням є створення безпечних, сприятливих та здорових умов праці, за які відповідає роботодавець.
 Однак не завжди він виконує вимоги законодавства з різних причин, чим порушує права робітників на безпечну працю.

Відтак, підвищення рівня безпеки праці можливо досягти шляхом проведення профілактичних заходів, розроблення та впровадження у діюче виробництво інноваційних технологій, нових видів засобів індивідуального та колективного захисту; відновлення та модернізації медичних служб на виробництві, підвищення рівня культури безпеки праці та іншого.

Пропагуючи безпечну працю, найперше, роботодавці та працівники повинні формувати відповідальне ставлення  до особистої безпеки.

Це і є одне із головних завдань Фонду соціального страхування України - проведення профілактичних заходів, спрямованих на запобігання нещасним випадкам, професійним захворюванням та усунення загрози здоров’ю працівників, викликаної умовами праці.

 За І півріччя 2020 року до Немирівського відділення управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Вінницькій області роботодавцями  надано 12 повідомлень про нещасні випадки, які сталися на виробництві, з них 2 випадки із смертельним наслідком.

За результатами розслідування вищезазначених нещасних випадків, комісіями  було встановлено що основні  причини настання нещасних випадків на території відділення - організаційного характеру .

Оскільки будь-яке розслідування нещасного випадку проходить з метою встановити причини настання даного нещасного випадку та розробити такі заходи які б у майбутньому унеможливлювали настання подібних нещасних випадків,   акцентує увагу роботодавців на необхідності якісного проведення інструктажу та навчання з питань охорони праці, залучення працівників до роботи за спеціальністю, здійснення постійного нагляду за роботою, організацію раціонального режиму праці і відпочинку, забезпечення працівників спецодягом, спецвзуттям, засобами індивідуального захисту, виконання правил експлуатації обладнання.

А ще - забезпечувати дотримання вимог охорони праці на виробництві, належно утримувати територію підприємств, установ та організацій, та пам’ятати, що життям та здоров’ям працівників нехтувати недопустимо.

У зв’язку з введенням карантинного режиму роботи в 2 кварталі 2020 році працівниками Немирівського відділення Фонду проводилась робота дистанційно, надаючи конструктивні консультації та відповідаючи на всі запитання, що стосуються охорони праці.

 На сайтах Тульчинської та   Немирівської РДА та сайті ВД ФСС України роботодавці та застраховані особи можуть знайти відповіді та роз’яснення на всі питання стосовно охорони праці та соціального захисту населення.

Зниження рівня травматизму, запобігання трагедіям на виробництві можна досягти тільки спільними зусиллями зацікавлених сторін, а саме: роботодавців, профспілок і Фонду соціального страхування.

 Роботодавці повинні усвідомити, що наймаючи робітників і використовуючи їхню працю, вони стають відповідальними за їхнє життя і здоров'я, а працівники зобов'язані дотримуватись законодавства з питань охорони праці

Страховий експерт з охорони праці
Немирівського відділення Управління ВД ФСС України у Вінницькій областіС.М. Пашенько


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь