Вимоги до інститутів громадянського суспільства та кандидатів, яких вони делегують до складу Громадської ради Тульчинській райдержадміністрації

Дата: 21.12.2021 14:10

Відповідно до норм Типового положення про громадську раду при міністерстві, іншому центральному органі виконавчої влади, Раді міністрів Автономної Республіки Крим, обласній, Київській та Севастопольській міській, районній, районній у мм. Києві та Севастополі державній адміністрації, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 03 листопада 2010 року № 996 можуть бути обрані представники громадських об’єднань, релігійних, благодійних організацій, творчих спілок, професійних спілок та їх об’єднань, асоціацій, організацій роботодавців та їх об’єднань, засобів масової інформації (далі – інститути громадянського суспільства), які зареєстровані в установленому порядку.

До складу Громадської ради при Тульчинській райдержадміністрації можуть бути обрані представники громадських об’єднань, релігійних, благодійних організацій, творчих спілок, професійних спілок та їх об’єднань, асоціацій, організацій роботодавців та їх об’єднань, засобів масової інформації, які не менше шести місяців до дати оприлюднення органом виконавчої влади повідомлення про формування складу громадської ради проводять заходи, дослідження, надають послуги, реалізують проекти тощо на території відповідної адміністративно-територіальної одиниці.

До складу Громадської ради можуть бути обрані представники інститутів громадянського суспільства, які є фахівцями у відповідних сферах, що підтверджується наявністю відповідної освіти, наукового ступеня, публікацій, досліджень, а також інформацією про участь у реалізації проектів не менш як за 12 місяців до дати оприлюднення Тульчинською райдержадміністрацією повідомлення про формування складу громадської ради.

Інститут громадянського суспільства незалежно від своєї організаційної структури та наявності місцевих осередків (відокремлених підрозділів, філій, представництв, місцевих організацій тощо) для участі в установчих зборах делегує одного представника, який одночасно є кандидатом на обрання до складу Громадської ради.

Пов’язані інститути громадянського суспільства (два і більше інститути громадянського суспільства, які мають одного і того ж керівника чи спільних членів керівних органів тощо) не можуть делегувати своїх представників до складу однієї Громадської ради.

До складу Громадської ради не можуть бути обрані представники інститутів громадянського суспільства, які є народними депутатами України, депутатами Верховної Ради Автономної Республіки Крим та місцевих рад, посадовими особами органів державної влади, органів влади Автономної Республіки Крим та органів місцевого самоврядування.

Підстави для відмови представнику інституту громадянського суспільства в участі в установчих зборах:

• невідповідність документів (відомостей), поданих інститутом        громадянського суспільства, вимогам пункту 10 Типового положення;
  • неусунення інститутом громадянського суспільства невідповідності поданих документів (відомостей) у визначений ініціативною групою строк відповідно до  пункту 10 Типового положення;
  • невідповідність інституту громадянського суспільства або делегованого ним представника вимогам, установленим пунктом 6  Типового положення;
  • недостовірність інформації, що міститься в документах (відомостях), поданих для участі в установчих зборах;
  • відмова інституту громадянського суспільства або делегованого ним представника від участі в установчих зборах шляхом надсилання Тульчинській райдержадміністрації офіційного листа;
  • перебування інституту громадянського суспільства, який делегував свого представника, у процесі припинення.