Нарада ФДМУ у Вінницькій області

Дата: 21.01.2022 09:28

Фото без опису18 січня 2022 року начальник Регіонального відділення Фонду державного майна України по Вінницькій та Хмельницькій областях Андрій Маркевич на щотижневій оперативній нараді під головуванням директора Департаменту регіональної мережі Фонду державного майна України - Андрія Кісери обговорили питання щодо взаємодії з регіональними та місцевими органами влади про підсумки за 2021 рік та плани на 2022 рік.

Нарада розпочалася з обговорення питаннь щодо взаємодії з регіональними та місцевими органами влади та про підведення підсумків роботи Фонду державного майна України за 2021 рік.

Фонд державного майна України спільно з місцевими органами влади реалізує діяльність в регіонах України , забезпечуючи, як надходження коштів до державного бюджету від приватизації та оренди нерухомого майна так і розвиток територіальних громад через капітальні інвестиції приватизованих об’єктів, створення нових робочих місць, сплачені податки до місцевих бюджетів.

У 2021 році Регіональне відділення ФДМУ по Вінницькій та Хмельницькій областях у результаті плідної співпраці з обласною Державною адміністрацією Вінницької області та територіальними громадами області ( Агрономічна ОТГ , Бабчинецька ОТГ , Барська ОТГ , Бершадська ОТГ , Брацлавська ОТГ , Вапнярська ОТГ , Вендичанська ОТГ , Війтівецька ОТГ , Вінницька ОТГ, Вороновицька ОТГ, Гайсинська ОТГ, Глуховецька ОТГ, Гніванська ОТГ, Городківська ОТГ, Дашівська ОТГ, Джулинська ОТГ, Джуринська ОТГ, Жмеринська ОТГ, Іванівська ОТГ, Іллінецька ОТГ , Калинівська ОТГ, Козятинська ОТГ та інші ) відпрацювали такі аспекти:

спільна робота над інформаційною компанією (промоція об’єктів приватизації, висвітлення об’єктів успішної приватизації, висвітлення об’єктів незавершеного будівництва ;

створення робочих груп з питань ефективного використання державного майна. У Вінницькій обласній державній адміністрації проведено більше ніж 10 засідань. На засіданнях робочої групи були опрацьовані питання щодо :

1) висвітлення на місцевому рівні інформації про оголошені аукціони з приватизації об’єктів малої приватизації;

2) особливості передачі державного майна в оренду згідно з новим законом про оренду;

3) передачі функцій з управління багатоквартирними житловими будинками, гуртожитками, господарськими будівлями та інженерними спорудами та захисними спорудами ЦЗ, які в процесі приватизації не увійшли до статутних капіталів, але залишились на балансах господарських товариств Вінницької області ;

проведено зустрічі з бізнес-спільнотами регіону , форуми та ознайомчі семінари.

Під час наради Андрій Кісера наголосив про важливість основних планів роботи Фонду державного майна України на 2022 рік такі як :

промоція, маркетування та постійне оновлення інвестиційного меню регіонів України;

проведення з обласними державними адміністраціями спільних заходів за участі бізнес-спільнот регіону та України вцілому ;

участь в бізнес-форумах, зустрічах тощо ;

передача державного майна, що не увійшло до статутного капіталу

господарських товариств у процесі приватизації ; посилити взаємодію з обласними радами ;

посилити взаємодію з територіальними громадами ;

на засідання робочої групи виносити переліки об’єктів, які використовуються не ефективно, та ініціювати можливість передачі на приватизацію державного майна ; посилення співпраці з агенціями регіонального розвитку.

В рамках реформи децентралізації працюємо над посиленням взаємодії з територіальними громадами, адже прийнятий в першому читанні законопроект 4572 передбачає важливу ініціативу :

спрямування 10% коштів від продажу об’єктів малої приватизації державної власності до бюджетів розвитку відповідних місцевих бюджетів за місцем реєстрації об’єкта.

#Приватизація

#ТульчинськаРДА