Офіс Генерального прокурора створив ресурс для належного документування воєнних злочинів та злочинів проти людяності, скоєних російською армією в Україні

Дата: 25.03.2022 08:06

Офісом Генерального прокурора здійснюється процесуальне керівництво досудовим розслідуванням у кримінальному провадженні за фактами організації представниками влади Російської Федерації та Республіки Білорусь посягання на територіальну цілісність і недоторканість України, поєднані з розпалюванням національної ворожнечі, що призвели до загибелі людей та інших тяжких наслідків, ведення агресивної війни, а також порушення законів та звичаїв війни, поєднане з умисними вбивствами.

Секретар Ради національної безпеки і оборони України, з метою узагальнення всієї наявної в державних та місцевих органах виконавчої влади інформації (фото, аудіо, відео матеріалів, будь-яких інших відомостей) щодо військової агресії проти України з 24 лютого 2022 року та, зокрема, відносно цивільного населення, для подальшого використання її Офісом Генерального прокурора в Міжнародному кримінальному суді в Гаазі та в українських судах, а також під час потенційних спеціальних міжнародних трибуналів, доручив  забезпечити збір та збереження згаданої інформації на єдиному ресурсі Офісу Генерального прокурора.

Адреса сайту: https://warcrimes.gov.ua/