ТУЛЬЧИНСЬКА РАЙОННА ВІЙСЬКОВА АДМІНІСТРАЦІЯ
Вінницька область

Підтримка постраждалих, які зазнали насильства, незаконно утримувались або перебували у полоні!

Дата: 23.06.2022 14:06
Кількість переглядів: 16

Управління соціального захисту населення районної військової адміністрації повідомляє, що відповідно до Закону України „Про протидію торгівлі людьми” особа, яка вважає себе постраждалою від торгівлі людьми, має право звернутися до місцевої військової адміністрації із заявою про встановлення статусу особи, яка постраждала від торгівлі людьми, та до органів Національної поліції щодо захисту прав і свобод з дотриманням прави конфіденційності.

Водночас, зазначаємо, що відповідно до Закону України «Про протидію торгівлі людьми», ст.149 Кримінального кодексу України особи, які незаконно утримувались або перебували у полоні, таким чином могли  бути використані у збройному конфлікті і тому мають право на встановлення статусу особи, яка постраждала від торгівлі людьми.

Особа, якій встановлено статус постраждалої від торгівлі людьми, має право на забезпечення особистої безпеки, поваги, а також на безоплатне одержання:

1) інформації щодо своїх прав та можливостей, викладеної мовою, якою володіє така особа;

2) медичної, психологічної, соціальної, правової та іншої необхідної допомоги;

3) тимчасового розміщення, за бажанням постраждалої особи та у разі відсутності житла, в закладах допомоги для осіб, які постраждали від торгівлі людьми, на строк до трьох місяців, який у разі необхідності може бути продовжено за рішенням місцевої державної адміністрації, зокрема у зв'язку з участю особи в якості постраждалого або свідка у кримінальному процесі;

4) відшкодування моральної та матеріальної шкоди за рахунок осіб, які її заподіяли, у порядку, встановленому Цивільним кодексом України;

5) одноразової матеріальної допомоги у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України;

6) допомоги у працевлаштуванні, реалізації права на освіту та професійну підготовку.

Якщо Ви стали жертвою торгівлі людьми, звертайтесь за телефонами

«Лінія довіри» з протидії торгівлі людьми у Вінницькій області 0-800-75-04-75

Національна «Гаряча лінія» з протидії торгівлі людьми:

0-800-505-501 (дзвінки безкоштовно зі стаціонарних телефонів в Україні);

Національна «Гаряча лінія» з протидії торгівлі людьми:

527– безкоштовно з номерів Київстар, МТС, Life;

Особа, яка постраждала від торгівлі людьми,  має право звернутись за допомогою до управління соціального захисту населення Тульчинської РДА до завідувача сектору підтримки сім’ї та координації надання соціальних послуг Мирончук Віти Олександрівни.