7 грудня відзначається Всесвітній день української хустки.

Дата: 07.12.2022 12:15

Українська хустка  здавна вважалася оберегом та символом патріотизму, свободи та любові. Основною метою відзначення даного свята - відродження національних традицій та донесення історичних фактів про цей предмет гардеробу.

Хустка вважалася особливим сакральним предметом та реліквією, яку передавали з покоління в покоління. Люди здавна вважали, що хустка є символом жіночності, вірності й кохання, а також оберегом. Дівчата та жінки носили її протягом усього року. При цьому хустина була обов'язковим головним убором заміжньої жінки.

Її  використовували й у різних обрядах, зокрема весільних. Найпопулярніший – покриття голови нареченої хусткою, що символізувало вихід із дівоцтва та початок заміжнього життя. Ця традиція збереглася в Україні й донині.

Сьогодні вкрай важливо відроджувати традиції та звичаї, берегти нашу культурну спадщину.

Українська хустка – це символ нашого народу, вона оберіг, що символізує любов та свободу, вірність традиціям і патріотизм. Свято української хустки сприяє збереженню та відродженню українських традицій.

Тож, відроджуймо, поважаймо, пропагуймо наші українські традиції — це генетичні скарби нашого народу.