Сергій Борзов: У 2023 році на Вінниччині посів сільськогосподарських культур очікується на площі понад 1,6 млн. га

Дата: 24.01.2023 14:22

Як зазначив Начальник ОВА Сергій Борзов, в Україні очікуються зміни в структурі посівів під час весняної кампанії 2023 року.

«За прогнозами експертів, аграрії засіють більше олійних культур, а також формується тренд до вирощування нішевих культур. Збільшать і площі під гречкою та горохом - на них гідні ціни всередині країни, та їх культивування відповідає вимогам продовольчої безпеки», - зазначив очільник області.

За його словами, на Вінниччині структура посівних площ дещо зміниться в частині зменшення площ під зерновими культурами (з 49,7% до 43,7%) та збільшення під технічними (з 35,1% до 40,7%) - овочами, картоплею та кормовими культурами.

«Зокрема, прогнозується зменшення площ під озимими зерновими на 6% кукурудзою на зерно – на 22% до показників 2022 року. Натомість площі під соняшником прогнозовано зростуть на 8,4%, соєю – на 12,5%, цукровими буряками - на 27%. Збільшиться і площа під картоплею та овочами на 1%, кормовими культурами – на 6%», - повідомив Сергій Борзов.