День пам’яті Чорнобильської трагедії

Дата: 26.04.2024 08:01

26 квітня, сталася найбільша техногенна аварія в історії людства – Чорнобильська катастрофа.

38 років минуло від техногенної екологічно-гуманітарної катастрофи, спричиненої двома тепловими вибухами і подальшим руйнуванням четвертого енергоблоку Чорнобильської атомної електростанції.

Трагедія забрала життя тисяч людей, стала причиною багатьох захворювань, принесла величезний збиток для навколишнього середовища. Жахливі наслідки цієї трагедії відчуваються й досі.

Багато ліквідаторів – рятувальників, військовослужбовців та цивільних осіб – віддали своє життя, борючись з наслідками цієї катастрофи, а багато інших отримали важкі радіаційні ураження.

Ми схиляємо голову перед героїчним подвигом пожежних, працівників ЧАЕС, медиків, військовослужбовців, учених та всіх, хто став тоді на захист людства.

Подвиг ліквідаторів назавжди записаний до літопису людської мужності та навічно залишиться у пам’яті українського народу.

Пам’ятаємо тих, хто ціною життя рятував світ.

Шануємо і дякуємо живим ліквідаторам.

начальник районної військової адміністрації Олександр ГАВРИЛЮК