Ми зобов’язані пам’ятати тих, хто ціною свого життя і здоров’я самовіддано працював над ліквідацією наслідків цієї жахливої аварії.

Дата: 26.04.2024 08:53

26 квітня 1986 року - день найбільшої в історії людства техногенної катастрофи, що змінив життя цілого покоління, зробив місто Прип'ять і 30 км поліських лісів навколо радіоактивними на тисячі років.

У Тульчинському районі сьогодні проживає 256 ліквідаторів та 722 потерпілих внаслідок аварії на Чорнобильській АЕС.

За програмами соціального захисту громадян, які потерпіли внаслідок Чорнобильської катастрофи в 2023 році використано 5932,9 тис. грн., в тому числі:

- оплата праці 54 ос. (додаткова відпустка) – 422,6 тис. грн.;

- 978 ліквідаторів та потерпілих І та ІІ категорії отримали компенсацію вартості продуктів харчування на суму 4970,7 тис. грн., з них:

Тульчинський відділ: 723 ос. – 3980,00 тис. грн.,

Крижопільський відділ – 61 ос. – 160,00 тис. грн.,

Томашпільський відділ – 145 чол. – 736,6 тис. грн.,

Піщанський відділ – 49 ос. –  94,1 тис. грн.

-  допомога на оздоровлення 891 ос. на суму – 92,7 тис. грн.

- безкоштовними медикаментами забезпечено 623 потерпілих внаслідок Чорнобильської катастрофи на суму 405,9 тис. грн.;

-  надано пільг по зубопротезуванню 10 ос. на суму 41,00 тис. грн.

За програмами соціального захисту громадян, які потерпіли внаслідок Чорнобильської катастрофи з початку 2024 року використано 1394,9  тис. грн., а саме:

• на компенсацію вартості продуктів харчування І та ІІ категорії – 1253,60 тис. грн.;
  • на допомогу на оздоровлення постраждалим особам ЧАЕС – 93,60 тис. грн.
  • безкоштовними медикаментами забезпечено 58 потерпілих на суму 37,00 тис. грн.;
  • надано пільг по зубопротезуванню 4 ос. на суму 10,7 тис. грн.

В районі зареєстровано 5 громадських організацій: «Ліквідатори Чорнобиля» у м. Тульчин, «Союз, Чорнобиль, Україна» у м. Тульчин, м. Крижопіль та смт. Томашпіль,  «Інваліди Чорнобиля» у м. Тульчин.

Встановлений пам’ятник загиблим та померлим учасникам ліквідації техногенної катастрофи в м. Тульчин, пам’ятник ліквідаторам аварії на атомній електростанції та постраждалих від неї в м. Крижопіль, пам’ятний знак Чорнобильцям в смт. Томашпіль.

Радянська влада зробила все, щоб потопити народне горе, яке спричинила ця страшна аварія в потоках дезінформації і справжні масштаби лиха від світу були приховані. Незважаючи на всі зусилля  тодішнього керівництва, правда стала відома в Україні та світі. І сьогодні ми маємо пам’ятати всіх і кожного, хто став до боротьби  з грізною силою, якою є ядерна енергія, що вийшла з-під контролю.

Ліквідатори аварії на ЧАЕС — приклад самопожертви та повної самовіддачі, які заслуговують найщиріших слів подяки не тільки українців, а й усієї Європи. І найвища нагорода для них — це наша пам’ять, пам’ять прийдешніх поколінь і вдячність.

Микола БОГАЧ начальник управління соціального захисту населення
Тульчинської районної військової адміністрації