На Вінниччині відзначили ліквідаторів та вшанували пам’ять жертв аварії на Чорнобильській АЕС

Дата: 26.04.2024 16:15

26 квітня 2024 року…Почесна Грамота та квіти на столі

38-ма річниця аварії на Чорнобильській АЕС – найстрашнішої атомної катастрофи в історії людства. На жаль, в умовах повномасштабної війни ядерна загроза зберігається і досі.

Сьогодні в області відзначили тих, хто майже 40 років тому зупинив ядерний вогонь.

За дорученням Начальника ОВА Сергія Борзова, його заступник Андрій Кавунець зустрівся із ліквідаторами області.

«38 років… Багато це чи мало? Ще довго ми відчуватимемо наслідки цієї трагедії. І ви, як ніхто, це відчуваєте на собі. Дійсно, ви та ваші побратими ціною власного здоров’я і життя не допустили набагато гіршого, що могло трапитися. Ви змогли зупинили катастрофу. Сьогодні, на жаль, Україна знову говорить про ядерну загрозу. Ми пам’ятаємо 35 днів окупації Чорнобильської АЕС, коли нападники нищили дослідницьке обладнання, наражаючи на небезпеку себе, Україну та весь світ. Нині є загроза і на Запорізькій АЕС. Тож ще раз дякую за вашу роботу, ваш подвиг у ті дні». – зазначив Андрій Кавунець.

Зі словами вдячності до ліквідаторів також звернувся заступник голови обласної Ради Анатолій Ткач.

«Ви люди, які ризикуючи собою  врятували Європу від катастрофи. За це вам велика вдячність і шана», – зауважив Анатолій Ткач.

За особистий внесок у ліквідацію наслідків аварії, активну життєву позицію ліквідатори-чорнобильці були відзначені Почесними грамотами обласної військової адміністрації та обласної Ради.

Також, у рамках пам’ятних заходів, за участю представників влади, членів громадських організацій чорнобильців та мешканців міста відбулось  покладання квітів до пам’ятника жертвам Чорнобильської катастрофи.