Вінниччину з робочим візитом відвідала Секретар Ясської повітової ради Лакраміоара Верніка-Даскалеску

Дата: 08.05.2024 16:28

Начальник ОВА Сергій Борзов провів офіційну зустріч із Секретарем Ясської повітової ради Лакраміоарою Вернікою-Даскалеску, яка прибула до Вінниччини з робочим візитом.Начальник ОВА Сергій Борзов, Перший заступник Начальника ОВА Наталя Заболотна, заступник Начальника ОВА Андрій Кавунець разом з Секретарем Ясської повітової ради Лакраміоарою Вернікою-Даскалеску

«За майже 18 років співробітництва Яський повіт Румунії став нашим надійним другом.  Тож продовжуємо зміцнювати партнерство», - зазначив Сергій Борзов.

Також він подякував румунському народові та уряду за стійку підтримку України в умовах війни.

Пані Лакраміоара Верніка-Даскалеску підкреслила: «Для мене важливо бути присутньою тут на знак підтримки Вінниччини від Ясс, а також підтримки всього українського народу від Румунії».

Під час зустрічі учасники обговорили актуальні напрями співпраці, зокрема, в галузі економіки.

«Вінниччина – аграрна область. На початку повномасштабного вторгнення ми шукали шляхи для експорту нашої сільгосппродукції. І саме Румунія допомогла нам у цьому. Попри війну ми прагнемо розвиватися, тож відкриті до втілення нових проєктів. Впевнений, що після перемоги України разом із румунськими партнерами ми могли б стати потужним інфраструктурним хабом Східної Європи», -  зауважив очільник області.

Також Начальник ОВА Сергій Борзов зазначив, що ті програми, які були закладені в меморандумі про співпрацю, дають свої плоди. Тож сторони продовжують обмін досвідом у багатьох сферах.

Зокрема, учасники зустрічі поділилися напрацюваннями у розвитку сімейних форм виховання. Почули про досягнення Румунії, які Вінниччина може запозичити.

Обговорили й важливість оздоровлення за кордоном постраждалих від війни дітей, адже в Україні зараз це складно зробити.

Начальник ОВА додав, що Вінниччина очікує на продовження спільних проєктів та впровадження нових ініціатив.

Зауважимо, що Другий Міжнародний Саміт міст та регіонів відбудеться також за участю делегації Ясського повіту Румунії. А вже у червні очікуємо Глобальний Саміт Миру, де обговорюватимуть Українську формулу миру.

«Підтримка кожної країни – важлива! Тільки в єдності досягнемо справедливого миру!» - резюмував очільник області.

Зустріч відбулась у рамках діяльності Регіонального офісу міжнародного співробітництва.