Реформа галузі охорони здоров’я в пріоритеті
З робочим візитом до КНП "Тульчинська ЦРЛ" Тульчинської міської ради завітали начальник районної військової адміністрації Олександр Гаврилюк та його профільний заступник Сергій Чепернатий. Зустрівшись із головним лікарем закладу Галиною Роспутної, посадовці обговорили питання реформування охорони здоров’я та забезпечення населення якісними медичними послугами.
З 1 січня 2025 року запроваджено реформу медико-соціальної експертної комісії. Згідно якої буде оновлено процес отримання статусу інвалідності: без потреби у рішеннях ЛКК, справи та направлення подаватимуться в електронній формі до лікарень, на базі яких працюватимуть експертні команди з оцінювання повсякденного функціонування особи.
В поліклінічному відділенні оглянули нове приміщення, в якому працюватиме експертна команда Тульчинської ЦРЛ.
Олександр Гаврилюк наголосив, що робота експертної команди лікарні має забезпечити об’єктивність, прозорість, оперативність та професійність у прийнятті рішень, адже саме це є основним пріоритетом та головним меседжем реформи.
Обговорили питання нагального облаштування малої операційної зали, що потребує понад 100 тисяч гривень капіталовкладень, домовились про алгоритм подальших дій.
Також очільник району від імені міжнародного благодійного фонду AVALON передав два крісла колісних, загальною вартістю понад 30 тисяч гривень. Посадовці з’ясували прикінцеву потребу у допоміжних медичних засобах та медичному інструментарії.
Не менш важливим пріоритетом воєнного сьогодення є розвиток реабілітаційної допомоги громадянам. В рамках робочого візити, було відвідано реабілітаційний центр Тульчинської лікарні. На даний час в ньому перебуває 17 військовослужбовців, які проходять реабілітацію.
Олександр Гаврилюк та Сергій Чепернатий поспілкувались з медичним персоналом центру, відзначили значні поліпшення матеріально-технічної бази в розрізі реабілітаційного обладнання, що дає можливість сучасної комплексної реабілітації пацієнтів.
Також, окрему увагу було акцентовано на харчуванні захисників, які проходять лікування та реабілітацію в медичному закладі. Для харчування було спеціально розроблений раціон, який містить перелік продуктів, їхню кількість та вагу, з урахуванням специфічних потреб організму під час відновлення військовослужбовців на підставі відповідних рекомендацій профільного Міністерства. Дана норма харчування військових є обов’язковою та прописана у договорах з Національною службою здоров'я України. Очікується, що вони будуть укладені найближчим часом. Це вимога закону та відповідальність перед нашими захисниками.