На Вінниччині відбувся форум «Об’єднані Незламністю. Реінтеграція та ресоціалізація молодих ветеранів та ветеранок»
Днями, у Вінниці відбувся форум «Об’єднані незламністю. Реінтеграція та ресоціалізація молодих ветеранів та ветеранок». До заходу долучились регіональна координаторка Всеукраїнської програми ментального здоров'я "Ти як?" у Вінницькій області Олена Бессараба, директорка Департаменту соціальної та молодіжної політики ОВА Світлана Ярмоленко, директор Департаменту ветеранської політики ОВА Андрій Грачов, представники громадських організацій, експерти, ветерани. Мета заходу - обговорення можливостей допомоги молодим захисникам адаптуватися до цивільного життя після служби.
Після повернення з фронту, багато молодих людей не мають чіткого плану дій, залишаються без належної підтримки, соціального визнання чи відчуття приналежності до спільноти. На цьому етапі важливо підтримати цих людей, допомогти їм адаптуватися, реалізувати свій потенціал, відчути себе потрібними.
У межах заходу, організатори представили результати проєкту «Об’єднані незламністю», який вже допоміг 50 молодим ветеранам. Він спрямований на всебічну підтримку молодих ветеранів, враховуючи їхні реальні потреби та виклики, з якими вони зустрічаються в умовах сьогодення.
На Вінниччині проведено соціологічне дослідження, яке допомогло глибше зрозуміти ситуацію ветеранів і ветеранок, виявити найактуальніші проблеми та сформувати ефективні рішення. Одним із ключових інструментів підтримки став чат-бот. Він забезпечує швидку юридичну, соціальну та психологічну консультаційну допомогу. Також створено спеціальний Youtube-канал, де публікуються відеоматеріали за участю фахівців - психологів, медиків, юристів, кар’єрних консультантів.
Разом з тим, важливою складовою проєкту стали тренінги з психоемоційного розвантаження, які сприяють відновленню ментального здоров’я ветеранів та є невід’ємною частиною реабілітаційного процесу. Завдяки цьому, вдалось сформувати низку ключових рекомендацій для подальшої роботи. Так, найперше - необхідно суттєво посилити психологічну підтримку ветеранів шляхом організації безкоштовних консультацій, створення груп підтримки та кризових центрів. Окрім цього, важливо забезпечити доступ до якісної медичної допомоги та удосконалити існуючі реабілітаційні програми. Зокрема, значна увага має бути приділена розширенню програм перекваліфікації та працевлаштування, підтримці ветеранського підприємництва. Окремо підкреслюється потреба в активній інформаційній роботі - проведенні просвітницьких кампаній для підвищення обізнаності ветеранів про сервіси, програми та організації, які готові надати допомогу.
Форум відбувся за підтримки Департаменту ветеранської політики, Департаменту соціальної та молодіжної політики Вінницької обласної військової адміністрації, а також Всеукраїнської програми ментального здоровʼя «Ти як?» у Вінницькій області.
Проєкт реалізується Громадською організацією «Спілка молодіжних організацій Вінниччини» за фінансової підтримки Європейського Союзу та уряду Федеративної Республіки Німеччина в межах програми «EU4Youth: Залучення та розширення можливостей молоді». Відповідальність за зміст заходу несе виключно організація, і він не відображає офіційну позицію ЄС чи уряду Німеччини.