До 40-х роковин Чорнобильської катастрофи: пам’ятаємо, вшановуємо
40 років тому сталась найбільша в історії людства техногенна катастрофа. Через вибухи на 4-му реакторі Чорнобильської АЕС сталась трагедія планетарного масштабу, яка назавжди змінила долі мільйонів громадян.
26 квітня 1986 року - день, який назавжди закарбувався в історії людства.
Сьогодні на Тульчинщині відбулись урочистості з нагоди вшанування подвигу ліквідаторів аварії, їх мужності і самопожертви в ім’я безпеки всього світу.
Традиційно в парку «Пам’ять» в м.Тульчин, біля пам’ятного знаку «Жертвам Чорнобиля», керівництво районної військової адміністрації районної та міської рад спільно із ліквідаторами наслідків аварії на ЧАЕС Тульчинської громади, хвилиною мовчання та покладанням квітів, вшанували пам’ять тих, хто віддав життя у боротьбі зі смертельним атомом.
Після покладання квітів учасники заходу перемістилися в КЗ «Тульчинська дитяча музична школа Тульчинської міської ради» де відбувся тематичний концерт «Чорнобиль у звуках музики».
Перед присутніми виступили начальник районної військової адміністрації Олександр Гаврилюк, голова районної ради Василь Неборецький та секретар Тульчинської міської ради Наталя Траченко.
Посадовці подякували ліквідаторам за їх титанічні зусилля, яких вони доклали в 1986 році під час усунення наслідків квітневої катастрофи техногенного характеру.
Виступаючі підкреслили, що Чорнобильська катастрофа стала драматичним уроком для людства та суворим попередженням про відповідальність за дії сучасної науки та їх вплив на життя і здоров’я людей та екологічну безпеку планети.
"Пам’ять про Чорнобиль – не лише трагічне минуле, а й пересторога на майбутнє. Вона має жити в нашій свідомості, вчити нас цінувати життя, чесність, мужність і самопожертву", - сказав очільник району у своєму виступі.
Довідково: У Тульчинському районі нараховується 245 безпосередніх учасників ліквідації, які мають першу, другу та третю категорію. А усіх постраждалих внаслідок вибуху та учасників ліквідації аварії на сьогоднішній день в районі – 1048 чол., зокрема: постраждалих 1категорії – 803 чол., ліквідаторів І категорії – 84 чол., ІІ категорії – 111 чол., ІІІ категорії – 50 чол.
За програмами соціального захисту громадян, які потерпіли внаслідок Чорнобильської катастрофи в 2025 році управлінням соціального захисту населення нараховано та виплачено: - пільги на медичне обслуговування на суму 346,2 тис. грн., - компенсації вартості продуктів харчування на суму 2471,6 тис. грн., - щорічної одноразової допомоги на суму 96,2 тис. грн., - додаткової відпустки на суму 157,3 тис. грн., - компенсації при звільнені з роботи на суму 39,8 тис. грн.
В 2026 році на медичне обслуговування ліквідаторів та постраждалих внаслідок аварії на ЧАЕС планується використати коштів на суму 442 тис. грн., для надання матеріальної допомоги ліквідаторам аварії на Чорнобильській атомній електростанції та вдовам ліквідаторів – 195,6тис. грн.



































