200-річчя Кобзаря в закладах освіти району

Дата: 17.03.2014 14:22

Відповідно до постанови Верховної Ради України від 19 червня 2013р. « Про підготовку та відзначення 200-річчя від дня народження Т.Г.Шевченка», розпорядження Кабінету Міністрів України від 02 березня 2011р. №167-р « Про затвердження плану заходів з підготовки та відзначення 200-річчя від дня народження Т.Г.Шевченка та 150-річчя від дня його перепоховання», розпорядження Кабінету Міністрів України від 04 березня 2013р. №136-р «Деякі питання підготовки та відзначення 200-річчя від дня народження Т.Г.Шевченка», відділ освіти Тульчинської держадміністрації інформує, що протягом січня - березня 2014р. проводилася відповідна робота щодо підготовки та відзначення 200-річчя від дня народження Т.Шевченка.
15.01.2014р. РМК (методист Соловей Н.З.), разом із районною бібліотекою (заввідділом читального залу Нурізяновою Т.), районним літературно-мистецьким об’єднання «Оберіг» (голова Хмелевський Ю.М.) провів круглий стіл « У погляді твоєму читаю слово». У заході взяли участь учителі та учні таких шкіл:Тульчинська ЗШ І-ІІІ ст.№2, НВК ЗШ І-ІІІ ст.№3-гімназії м.Тульчина, Тарасівська ЗШ І-ІІ ст.
21.01.2014р. - літературно-музична композиція « На поклін до Тараса», приурочена Дню соборності (організатори - РМК відділу освіти, районна бібліотека, районне літературно-мистецьке об’єднання « Оберіг»).У дійстві взяли участь учителі та учні таких ЗНЗ: Тульчинська ЗШ І-ІІІ ст.№1, Кинашівська ЗШ І-ІІІ , Суворівська ЗШ І-ІІІ ст., Мазурівська ЗШ І-ІІ ст., Нестерварська ЗШ І-ІІ ст. Учнями було представлено кращі зразки художнього читання поезій, інсценізації із творів Кобзаря. Своїми творчими здобутками поділилися члени « Оберегу»: Ю Хмелевський, М.Ясакова, А.Гавришко, В.Войткова, С.Сауляк.
Мета свята – пропаганда творчості великого Кобзаря, сприяння вироблення індивідуального сприймання постаті Т.Шевченка, формування духовно-морального світогляду через знайомство із творчістю Т.Шевченка.
15.02.2014р. відбувся ІУ етап Всеукраїнського мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді ім.. Т.Г.Шевченка на базі ЗШ І-ІІІ ст.№36 м.Вінниці, у якому взяла участь учениця Зарічненської ЗШ І-ІІ ст. Ткачук Є. ( вч.Грималюк Т.В.), переможець ІІІ етапу даного конкурсу.
18.02.2014р. на базі Шпиківської ЗШ І-ІІІ ст. відбувся науково-практичний семінар розширеного засідання творчої групи « Формування моральності на уроках української мови та літератури під час вивчення творчості Т.Шевченка» ( керівник творчої групи – Соловей Н.З., методист відділу освіти, учителі української мови та літератури Шпиківської ЗШ І-ІІІ ст.:Тищенко І.Г., Дячок В.В., Токаренко А.П., Коноверська А.В., Пяст С.К.) у рамках обласної програми « Шляхами Тараса Шевченка Поділлям»( є відомості, що Т.Шевченко проїжджав через Шпиків).На семінарі представлені :
проект « Т.Шевченко і Вінниччина»;відкриті уроки за творчістю Т.Шевченка;
виховний захід, приурочений 200-річчю від дня народження Т.Шевченка.
РМК готується методичний посібник за матеріалами творчої групи.
25.02.2014р. відбувся конкурс інсценізації творів Т.Шевченка серед учнів 10-11кл.на базі Тульчинської ЗШ І- ІІІ ст.№1( директор Третяк І.Г.)У конкурсі взяло участь 13 шкіл І-ІІІ ступенів, зокрема 164 учні. І місце посів колектив Тульчинської ЗШ І-ІІІ ст.№1 за інсценізацію Т.Шевченка « Варнак", ІІ м. – Суворівської ЗШ І-ІІІ ст.( композиція
«Образ матері у творчості Т.Шевченка»),ІІІ м.- Крищинецької ЗШ І-ІІІ ст.(Невольник»), Шпиківської ЗШ І-ІІІ ст. ( « Катерина»), Кирнасівської ЗШ І-ІІІ ст( «Назар Стодоля»). Присуджено Гран-прі колективу Тульчинської ЗШ І-ІІІ ст.-інтернат-ліцею за композицію «Вірю в майбутнє твоє ,Україно!» голова « Об’єднання» Ю.Хмелевський презентував нову збірку об’єднання, приурочену 200-річччю від дня народження Т.Шевченка.
04.03.2014р. 10 ЗНЗ району взяли участь у Всеукраїнській грі « Соняшник»: Тульчинська №1, Ганнопільська, Кинашівська, Суворівська, Суворівська №1,Тиманівська, Печерська, Крищинецька ЗШ І-ІІІ ст., НВК ЗШ І-ІІІ ст.№3 – гімназія м.Тульчина.
11.03.2014р. на базі районної бібліотеки відбулося спільне засідання РМК та вчителів української мови та літератури, де було проаналізовано роботу у ЗНЗ району щодо відзначення річниці від дня народження Кобзаря. Презентувалися роботи переможців ІІІ етапу Всеукраїнського конкурсу учнівської творчості «Об’єднаймося, брати-українці»
(диплом ІІ ступеня здобула учениця 11 кл. Тиманівської ЗШ І-ІІІ ст. Мельник В за наукове дослідження « Т.Шевченко та подільський фольклор», диплом ІІІ ст. – уч. 8 кл. Тарасівської ЗШ І-ІІ ст. Некрасова М. за творчу роботу « Українське Щастя та Тарасова Мрія»). Виступили переможці конкурсу інсценізацій творів Т.Шевченка. Учителі району представили свої напрацювання у вивченні творчості Т.Шевченка у школі». Було зазначено, що заходи, приурочені 200-річчю від дня народження Т.Шевченка у ЗНЗ та районі триватимуть упродовж усього 2014 року і допоможуть дітям глибше пізнати світ Шевченка.
Усі шкільні бібліотекарі поновлювали щомісячно виставки, присвячені 200-річчю від дня народження Т.Шевченка.
Проведено відкриті уроки, виховні години, години спілкування, літературно-музичні композиції, присвячені 200-річчю від дня народження Т.Шевченка.
Педагоги району і надалі проводитимуть роботу з популяризації творчості Т.Шевченка серед учнівської молоді, розкриваючи багатогранність таланту письменника.