Акцизні наслідки заправки чужої техніки пальним, що зі сплатою акцизного податку, якщо підприємство заправляє "своїм" пальним чуже авто?

Дата: 18.05.2017 08:36

Передача власного пального виконавцю на виконання умов договору про надання послуг є операцією з реалізації пального у розумінні підпункту 14.1.212 Податкового кодексу України (ПК). Тобто замовник є особою, що реалізує пальне (пп. 212.1.15 ПК).

Особи, які планують реалізовувати пальне, підлягають обов’язковій реєстрації як платники акцизного податку з реалізації пального в органі контролю за місцем своєї податкової адреси. Таку реєстрацію проводять за три робочих дні до початку реалізації пального на підставі заяви (пп. 212.3.4 ПК).

Якщо ж суб’єкт господарювання реалізує пальне без реєстрації платником акцизного податку, йому слід очікувати на штраф у розмірі 100% вартості реалізованого пального (п. 117.3 ПК).

Лист ДФС від 15.05.2017 р. № 179/6/99-99-15-03-03-15/ІПК