Акцизний податок: у податковій накладній не відображається

Дата: 12.10.2015 09:23

Податкові зобов’язання зі сплати 5 % акцизного податку з роздрібного продажу підакцизних товарів виникають у особи, яка безпосередньо здійснює відпуск нафтопродуктів з колонок через мережу заправних комплексів (АЗС) кінцевим споживачам, незалежно від умов продажу нафтопродуктів та форми розрахунків, під час здійснення розрахункових операцій.
Що стосується заповнення податкової накладної, то у ній відображається окремо вартість товару, що постачається (без урахування ПДВ), яка є базою оподаткування ПДВ, та сума ПДВ, що нараховується на вартість такого товару.
Відображення у податковій накладній суми акцизного податку з роздрібного продажу підакцизних товарів
Перелік витрат, безпосередньо пов'язаних з отриманням доходів фізичною особою - підприємцем від провадження господарської діяльності на загальній системі оподаткування, визначено пунктом 177.4. статті 177 Податкового кодексу України. Однак вказаний перелік не містить акцизного податку, включеного до вартості товару та сплаченого під час придбання, зазначила Галина Мадай, начальник відділу контролю за обігом та оподаткуванням підакцизних товарів.
Таким чином, фізична особа – підприємець на загальній системі оподаткування не має права включати до витрат суму сплаченого акцизного податку, включеного до вартості товару, який нею придбавається з метою подальшої реалізації.
При цьому, суми акцизного податку з роздрібного продажу підакцизних товарів не виключаються із сум отриманого доходу.