Аполлінарій Мацевич – наш земляк

Дата: 13.10.2016 11:59

12 жовтня 2016 року в с. Заозерне відбулося урочисте вшанування 90-річного ювілею відомого українського письменника, що народився і виріс у цьому мальовничому селі, - Аполлінарія Федотовича Мацевича (1926 – 1996). Заходи відбулися у сільському будинку культури за участі народного депутата України Івана Спориша, директора Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю облдержадміністрації Світлани Василюк, голови обласної організації Національної спілки письменників України Михайла Каменюка, доньки А.Мацевича, журналіста Любові Добринської, голови районної ради Олексія Авраменка, депутатів районної ради, сільського голови Ірини Басараб, представників обласних ЗМІ, відділів освіти, культури і туризму райдержадміністрації, районної бібліотеки, РЛМО «Оберіг», вчителів і дітей школи, громадськості села.

Доля митця склалася таким чином, що життєвий шлях А.Мацевича закінчився у Прибалтиці, проте земляки з Паланки (така історична назва Заозерного) пам’ятають цю мудру людину, талановитого письменника і патріота України. Зокрема, одна з вулиць села названа іменем Аполлінарія Мацевича.