Чи обкладається з 09.09.2015 р. військовим збором доходи військовослужбовців у вигляді грошового забезпечення

Дата: 22.09.2015 15:07

ДФС у листі від 09.09.2015 № 21383/5/99-99-17-02-01-16 наголосили, що Законом України від 18.06.2015 р. № 548-VIII, що набрав чинності 09.07.2015, але вводиться в дію через два місяці після набрання чинності, п. 1.7 п. 16 1 підрозділу 10 розділу XX ПКУ доповнено абзацом такого змісту: «Тимчасово, на період проведення антитерористичної операції, не підлягають оподаткуванню військовим збором доходи у вигляді грошового забезпечення працівників правоохоронних органів, військовослужбовців та працівників Збройних Сил України, Національної гвардії України, Служби безпеки України, Служби зовнішньої розвідки України, Державної прикордонної служби України, осіб рядового, начальницького складу, військовослужбовців, працівників Міністерства внутрішніх справ України, Управління державної охорони України, Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації України, інших утворених відповідно до законів України військових формувань та інших осіб на період їх безпосередньої участі в антитерористичній операції». Ця норма вводиться в дію через два місяці з 09.09.2015 р.
Враховуючи викладене, доходи військовослужбовців та осіб рядового і начальницького складу, отримані у вигляді грошового забезпечення, грошових винагород та інших виплат, нарахованих (виплачених) з 09.09.2015 р. на період їх безпосередньої участі в АТО, звільняються від оподаткування військовим збором. Порядок підтвердження статусу зазначених осіб з метою застосування пільги з оподаткування військовим збором має бути визначений КМУ.