До відома органів державної влади, органів місцевого самоврядування, судів, органів внутрішніх справ, органів прокуратури, органів Служби безпеки України

Дата: 12.10.2015 09:36

Управління державної реєстрації Головного територіального управління юстиції у Вінницькій області інформує, що згідно з частиною четвертою статті 20 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців» органи державної влади, органи місцевого самоврядування, суди, органи внутрішніх справ, органи прокуратури, органи Служби безпеки України та їх посадові особи безоплатно отримують відомості з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців (далі – Єдиний державний реєстр) з метою здійснення ними повноважень, визначених законом, виключно в електронній формі через веб-сайт Міністерства юстиції України у визначеному ним порядку.
У зв’язку з цим наказом Міністерства юстиції України від 31.03.2015 № 466/5, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 31 березня 2015 року за № 349/26794, затверджений Порядок отримання відомостей з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців органами державної влади, органами місцевого самоврядування, органами внутрішніх справ, органами прокуратури, органами Служби безпеки України (далі – Порядок).
Згідно з Порядком, починаючи з 01 жовтня 2015 року, вищезазначені органи отримують відомості з Єдиного державного реєстру в електронній формі у вигляді виписки, витягу та довідки через офіційний веб-сайт розпорядника Єдиного державного реєстру.
Доступ державних органів до Єдиного державного реєстру з метою отримання відомостей з нього в електронній формі надається на підставі договору, укладеного між таким користувачем та технічним адміністратором Єдиного державного реєстру (Державне підприємство «Інформаційно-ресурсний центр») шляхом приєднання користувача до договору, що розміщується на офіційному веб-сайті технічного адміністратора Єдиного державного реєстру (http://irc.gov.ua/ua/edr_users_do).
Для підключення користувачів державних органів до Єдиного державного реєстру необхідно направити заявку оформлену відповідно до договору на адресу Державного підприємства «Інформаційно-ресурсний центр» у паперовому вигляді або в форматі електронного документу.
Після отримання користувачем державного органу прав адміністратора він набуде повноважень створювати користувачів з правами доступу «Користувач», які матимуть можливість формувати безкоштовні електронні запити з Єдиного державного реєстру.
Також, звертаємо увагу, що до 01 жовтня 2015 року отримання відомостей з Єдиного державного реєстру державними органами може здійснюватись відповідно до розділу VІІ Порядку надання відомостей з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців, затвердженого наказом Міністерства юстиції України від 14 грудня 2012 року за № 1846/5, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 18 грудня 2012 року за № 2105/22417 (пункт 2 наказу Міністерства юстиції України від 31 березня 2015 року № 466/5).