Дохід від продажу фізичною особою вантажного автомобіля оподатковується за ставкою 5%

Дата: 30.08.2016 11:47

Об’єктом оподаткування податком на доходи фізичних осіб є загальний місячний (річний) оподатковуваний дохід, до складу якого включаються доходи від операцій з майном.

Дохід платника податку від продажу (обміну) об'єкта рухомого майна протягом звітного податкового року оподатковується за ставкою 5% бази оподаткування.

Дохід від продажу об'єкта рухомого майна (крім легкових автомобілів, мотоциклів, мопедів) визначається виходячи з ціни, зазначеної у договорі купівлі-продажу (міни), але не нижче оціночної вартості цього об'єкта, визначеної згідно із законом.

Крім того, дохід від продажу вантажного автомобіля, є об’єктом оподаткування військовим збором за ставкою 1,5%.

Щодо продажу легкових автомобілів, мопедів – не оподатковується така операція, що здійснюється один раз в поточному році щодо одного легкового авто чи мопеда. При продажі другого авто (мопеда) в календарному році - оподаткуванню підлягає на загальних підставах.