Голова ОДА Владислав Скальський провів першу апаратну нараду з керівниками департаментів та служб області

Дата: 23.09.2019 14:33

Сьогодні, 23 вересня, голова обласної державної адміністрації Владислав Скальський провів першу за свою каденцію щотижневу апаратну нараду з керівниками структурних підрозділів ОДА.
Знайомлячись із підсумками роботи департаментів і служб обласної державної адміністрації, очільник області заслухав інформацію щодо стану агропромислового комплексу області, виконання бюджету, санітарно-епідеміологічної ситуації на Вінниччині, проведення ЗНО, нарахування субсидій, ремонту доріг та інших поточних питань.
Так, інформуючи присутніх про хід жнивної кампанії в області, директор Департаменту агропромислового розвитку екології та природних ресурсів ОДА Микола Ткачук зазначив, що погодні умови дали можливість пришвидшити темпи збирання соняшника – більше 50% цієї культури вже зібрано сільгоспвиробниками області. Розпочато збирання кукурудзи на зерно – основної культури, що дає валові показники виробництва зернової групи. Проте, керівник Департаменту зупинився і на проблемних питаннях галузі, зокрема, тих, що пов’язані із посушливою погодою. Так, посів озимих цьогоріч, порівняно із відповідним періодом минулого року, затримується (засіяно лише 10% площ від запланованого, проти минулорічного показника 80% ). Микола Ткачук запевнив, що разом з науковцями розроблено програму дій в умовах зміни клімату: в сільгосппідприємствах області є в наявності адаптований до погодних умов посівковий матеріал, що дозволить переорієнтувати роботу та вийти на оптимальні площі посіву озимих культур.
Загалом, темпи виробництва сільгосппродукції за 8 місяців поточного року складають 107%,тобто динаміка роботи позитивна.
Також Микола Ткачук розповів про основні напрямки співпраці Департаменту із профільним міністерством щодо ринку землі, розрахунків за земельні частки ( паї ) тощо. Відтак, на сьогодні розрахунки проведені на 50% і складають близько 1,5 млрд грн.
Директор департаменту фінансів облдержадміністрації Микола Копачевський повідомив, що Департамент разом з фіскальною службою працює над формуванням дохідної частини бюджету на наступний фінансовий рік. Щодо ситуації у поточному році, то за підсумками трьох кварталів, усі райони області мають стабільне виконання бюджету. Найбільше ж доходів мають міста обласного значення.
Голова ОДА Владислав Скальський зауважив: «Я попередньо ознайомився із основними індикативами, закладеними в проект обласного бюджету 2020 року і вважаю за необхідне вже зараз детально вивчити і проаналізувати разом із Департаментом фінансів ОДА найбільші загрози і ризики на наступний фінансовий рік та можливості їх уникнення».
На прохання голови облдержадміністрації, про результати проведення в загальноосвітніх навчальних закладах Вінницької області зовнішнього незалежного оцінювання доповідав в.о. директора Департаменту освіти і науки облдержадміністрації Володимир Буняк. Посадовець зазначив, що цього року навчальні заклади Вінниччини за результатами ЗНО займають 6 місце в державі з української мови, 5 місце з історії,14 – з математики (проти 23-го минулорічного - це результат втілення обласної програми з підвищення якості математичної освіти). Володимир Буняк також розповів про реалізацію на Вінниччині стандартів НУШ та позитивні зміни в підготовці висококваліфікованих професійних кадрів. В області на базі професійно-технічних училищ створено 15 навчальних центрів (до кінця 2019 року буде створено ще 2) – вони забезпечені найсучаснішою технікою, професійними кадрами. Тож інтерес дітей до здобуття робітничих професій зростає і 94 % випускників одразу забезпечуються роботою.
Директор департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації Людмила Грабович охарактеризувала санітарно-епідеміологічну ситуацію на Вінниччині як стабільну. Ситуація із захворюваністю на кір контрольована,ефективно пройшла вакцинація протягом літнього періоду,усі необхідні вакцини є в наявності. Окремо керівник департаменту відзначила відчутне зростання рівня заробітної плати первинної ланки. Зокрема, за серпень поточного року сімейні лікарі отримали від 16тис грн до 24 тис грн., головні лікарі – до 30 тис грн, медичні сестри – від 9 тис грн до 13 тис грн.
Під час наради також порушувались питання соціального захисту населення, про які доповідала директор Департаменту соціальної та молодіжної політики Наталя Заболотна. Також про поточну ситуацію інформував директор Департаменту цивільного захисту ОДА Сергій Вовченко. Йшлося на засіданні і про підготовку до осінньо-зимового періоду та проблеми розвитку дорожньої галузі, а також про культурно-мистецькі заходи, які проводились в області протягом минулого тижня.
Підсумовуючи засідання, голова ОДА Владислав Скальський дав доручення за різними напрямками роботи відповідним структурним підрозділам.