ТУЛЬЧИНСЬКА РАЙОННА ВІЙСЬКОВА АДМІНІСТРАЦІЯ
Вінницька область
Логотип Diia Державний Герб України
gov.ua Державні сайти України
  Пошук

Інформаційне повідомлення для юридичних осіб України стосовно законодавчих нововведень щодо подання даних про кінцевих бенефіціарних власників (контролерів).

Дата: 08.09.2015 16:13
Кількість переглядів: 299

Фото без опису

Законодавство України передбачає, що всі юридичні особи, зареєстровані за законодавством України, зобов’язані до 25 травня 2015 року подати державному реєстратору інформацію про своїх кінцевих бенефіціарних власників (контролерів) юридичної особи (далі – Бенефіціари). Така вимога не стосується представництв.
Бенефіціар - фізична особа, яка (а) самостійно чи через своїх представників (номінальних власників, агентів) має можливість здійснювати вирішальний вплив на діяльність юридичної особи, або (б) яка напряму чи опосередковано (через номінальних власників, агентів) володіє часткою (акціями) в юридичній особі у розмірі 25 і більше відсотків
Неподання державному реєстратору такої інформації є адміністративним правопорушенням, передбаченим статтею 16611 Кодексу України про адміністративні правопорушення від 07.12.1984 № 8073-X (редакція від 01.09.2015), за яке встановлена відповідальність у вигляді штрафу у розмірі від 5100 до 8500 гривень. Штраф стягується з керівника юридичної особи.
21 травня 2015 року Верховною Радою України прийнято Закон України № 475-VIII «Про внесення змін до деяких законів України щодо відомостей про кінцевого бенефіціарного власника (контролера) юридичної особи» (далі – Закон), яким, серед іншого, було продовжено на чотири місяці (тобто до 25 вересня 2015 року) строк подачі юридичними особами, зареєстрованими до набрання чинності Законом України від 14 жовтня 2014 року № 1701-VII «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо визначення кінцевих вигодо одержувачів юридичних осіб та публічних діячів», відомостей про свого кінцевого бенефіціарного власника (контролера), у тому числі кінцевого бенефіцірного (контролера) їх учасника (засновника), якщо учасник (засновник) – юридична особа, або про відсутність такого кінцевого бенефіціарного власника (контролера).
З метою спрощення процедури реалізації норм вищезазначеного Закону Міністерством юстиції України прийнято ряд наказів, а саме:
Наказ Міністерства юстиції України від 17 червня 2015 року № 992/5 «Про внесення змін до наказів Міністерства юстиції України від 14 жовтня 2011 року № 3178/5», зареєстрований в Міністерстві юстиції України 18 червня 2015 року за № 725/27170, яким: викладено в новій редакції форми реєстраційних карток 1,2, 4, 8, 16.
Варто зазначити, що відповідно до частини другої статті 8 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців» документи, які подаються державному реєстратору (в тому числі реєстраційна картка) можуть надсилатися державному реєстратору поштовим відправленням, справжність підпису заявника на реєстраційній картці повинна бути нотаріально засвідчена.
Інформація про Бенефіціарів подається у вигляді заповненої реєстраційної картки Форми 4 (зразок картки можна знайти за посиланням: (http://zakon2.rada.gov.ua/laws/show/z0725-15).


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь