Проекти місцевих рад на виконання завдань Президента України та реалізацію в районі нового управлінського формату «Ініціативна громада – успішна влада»

Дата: 24.12.2013 13:56

Одним із напрямків залучення коштів у розвиток територіальних громад є написання проектів та їх участь у різних конкурсах, грантових програмах та ін., повідомляє управління економіки райдержадміністрації.
В 2013 році 4 територіальні громади району стали переможцями 10 обласного конкурсу проектів розвитку територіальних громад. Дві громади (Холодівська та Богданівська) захистили проекти по відновленню дитячих навчальних закладів та дві (Журавлівська і Копіївська громади) - по покращенню водопостачання. Тульчинська міська рада перемогла у Всеукраїнському конкурсі проектів і програм розвитку місцевого самоврядування з проектом «Реформування міського комунального підприємства «Тульчинкомунсервіс» в умовах запровадження інтегрованої системи поводження ТПВ». Цей проект буде реалізовуватись у 2014 році.
Стисло про реалізацію даних проектів:
Холодівська сільська рада з метою відновлення дошкільного навчального закладу реалізувала проект під назвою «І знову «Жайворонок» заспіває дитячим співом». В ході реалізації проекту проведено значний об’єм робіт: капітально відремонтовано приміщення, обладнано відповідними меблями та іншими предметами для функціонування закладу. Всього скооперовано 309,9 тис. грн., з них: 136,7 тис. грн.- кошти місцевого бюджету, 21 тис. грн.. - кошти конкурсу, 60 тис. грн.. – ПРАТ «ЗернопродуктМХП», 60 тис. грн.. - субвенція районного бюджету та 32,2 тис. грн.. надали допомогу підприємці, які працюють на території громади. На сьогодні садочок функціонує.
Богданівська сільська рада працює над реалізацією проекту «Сільським дітям – сучасний дошкільний заклад» - вартість проекту 158 тис. грн.. На сьогодні виконано ряд ремонтних робіт на суму 70,5 тис. грн., з них: 20тис. грн. - кошти обласного бюджету, 10 тис. грн.. – ТОВ «Богданівське», 40,5 тис. грн..- кошти сільської ради. Завершення проекту планується в 1 кварталі 2014 року.
Копіївська сільська рада захистила проект «Чиста водиця – нашого життя криниця», вартість якого - 332,6 тис. грн.. На сьогодні фактично виконано робіт на суму 282,7 тис. грн., з них: 30 тис. грн. з районного бюджету, 21 тис. грн. - кошти обласного конкурсу, 231,7 тис. грн. - населення. Роботи виконані на 85 %, пробурено свердловину, залишилось встановити обладнання. До кінця року роботи будуть завершені. Паралельно ведуться роботи по будівництву водогону.
Журавлівська сільська рада виконала роботи по проекту «Якісну питну воду до кожного будинку». На реалізацію проекту використано 335,5 тис. грн., з них: кошти населення -213,8 тис. грн., спонсори: АК «Зелена долина» - 30 тис. грн.. та ПП «Корнер»- 40 тис. грн.., кошти місцевого бюджету - 32,1тис. грн.., обласного конкурсу – 19,6 тис. грн.. Таким чином, прокладено 4,5 км водогону.