Інструкція щодо першочергових дій у разі виявлення або застосування вибухових пристроїв та виявлення осіб, що можуть виношувати диверсійні та терористичні наміри

Дата: 27.01.2015 11:33

У разі виявлення предмета, що за зовнішнім виглядом та місцем залишення може бути вибуховим пристроєм (ВП), необхідно:
- негайно повідомити чергові частини СБУ та МВСУ (номера телефонів вказані нижче) про виявлення характерних ознак ВП, місце його знаходження, час виявлення та особу, яка виявила;
- до приїзду правоохоронних органів організувати евакуацію людей з будівлі чи території, на яких виявлений ВП;
- оперативно виконувати всі рекомендації спеціаліста-вибухотехніка.
УВАГА: суворо забороняється самостійно проводити з ним будь-які дії (торкатися, нахиляти, відкривати, переміщувати, підіймати, перерізати та ін.)
У разі отримання інформації про ознаки невиправданого інтересу сторонніх осіб до адмінбудівель органів влади, правоохоронних органів, і об'єктів підвищеної небезпеки та життєзабезпечення, місць знаходження газопроводів, ГРС, ГРП, ЛЕП, ТП, місць зберігання вибухових, небезпечних та сильнодіючих речовин, необхідно негайно повідомляти УСБУ та УМВСУ у Вінницькій області.
В усіх випадках про виявлення підозрілих осіб, які можуть виношувати терористичні та диверсійні наміри, ознак вибухового пристрою або виникнення надзвичайної події повідомляти оперативних чергових правоохоронних органів невідкладно.
Телефони для повідомлень:
- черговий Немирівського МРВ УСБУ у Вінницькій області:
(063- 776-09-70, (04331) 2-25-89)
- черговий УСБУ у Вінницькій області:
(0432) 53-13-09; 067-433-39-55);
- черговий ГУ МВС України у Вінницькій області:
(0432) 59-33-22, 59-33-23, або 102.