ТУЛЬЧИНСЬКА РАЙОННА ВІЙСЬКОВА АДМІНІСТРАЦІЯ
Вінницька область
Логотип Diia Державний Герб України
gov.ua Державні сайти України
  Пошук

«КАБІНЕТ РОБОТОДАВЦЯ» - НОВИЙ СЕРВІС ВІД ПФУ

Дата: 08.11.2018 15:44
Кількість переглядів: 278

За допомогою даного сервісу роботодавці можуть переглянути інформацію про забезпечення соціальних прав їхніх працівників, правильність подання звітів, сплату ЄСВ та заборгованість підприємства перед Фондом. Якщо права працівників порушено, у кабінеті страхувальника буде зазначено, скільком застрахованим особам з вини роботодавця не зарахували певний період до страхового стажу.
Окрім того, у кабінеті роботодавець може бачити зауваження до його звітів з ЄСВ та рекомендації, як усунути помилки/неточності.
Увійти до свого кабінету роботодавець може через електронний цифровий підпис (ЕЦП – печатки підприємства або особи, яка надала останній звіт з ЄСВ).
Ще одна функція, яка стала доступною для роботодавців у кабінеті — можливість отримати інформацію для розрахунку лікарняних.
Нагадуємо, що для того, щоб отримати з ФСС допомогу по тимчасовій непрацездатності, по вагітності та пологах (лікарняні і декретні), роботодавцеві потрібно заповнити нову Заяву-розрахунок. У таблиці 2 Заяви-розрахунку є графи 21 і 22, в яких потрібно зазначати страховий стаж працівника. Визначення страхового стажу (на момент настання страхового випадку) є першочерговим завданням роботодавця.
Раніше правила його обчислення були такі:
1) за періоди роботи застрахованої особи до 01.01.2011 р. стаж визначали за трудовою книжкою працівника;
2) з 01.01.2011 р. — якщо працівник після 01.01.2011 р. працював тільки в одного роботодавця, а саме в того, який зараз оплачує йому лікарняний, то страховий стаж такого працівника можна було визначити на підставі даних персоніфікованого обліку, а саме: ЄСВ-звіту або довідки з Пенсійного фонду за ф. ОК-7 (роботодавець або отримував її самостійно або просив зробити це працівника);
В листі Мінсоцполітики від 27.04.2018 р. № 613/0/51-18/218 зазначається, що страховий стаж із соцстрахування у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності за період до 2016 року може обчислюватися за даними ф. ОК-7, а починаючи з 2016 року — за даними ф. ОК-5 або ОК-7. Якщо працівник після 01.01.2011 р. працював ще й в інших роботодавців, то для підтвердження страхового стажу йому потрібно було особисто надати довідку за ф. ОК-7.
Зараз роботодавець через власний електронний кабінет може отримати дані про страховий стаж працівника за весь необхідний йому період, а не лише за період перебування в трудових відносинах з роботодавцем. Для цього видається довідка «Дані про трудовий та страховий стаж» (додаток 9 до Положення про реєстр застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування, затвердженого постановою правління ПФУ від 18.06.2014 р. № 10-1, у редакції постанови правління ПФУ від 27.03.2018 р. № 8-1). Це можна реалізувати зайшовши на портал https://portal.pfu.gov.ua. Додаток 9 можуть отримати і самі працівники особисто в управліннях Пенсійного фонду України або за допомогою ЕЦП.
Зазначимо, що довідки за ф. ОК-5 і ОК-7 ніхто не скасовував. Вони підходять для підтвердження стажу так само, як і додаток 9.
Як отримати додаток 9 роботодавцеві ?
Спершу потрібно авторизуватися на порталі ПФУ https://portal.pfu.gov.ua/.Далі обираємо «Запити на отримання електронних документів» і в меню обираємо «Довідка про трудовий та страховий стаж».
Потім: заповнити Новий запит на отримання документів з даними свого співробітника/ Підписати дані страхувальника / Відправити до ПФУ запит.
Для отримання довідки перейти до розділу «Звернення» й обрати останнє виконане завдання.
Нюанси розрахунку стажу
На сьогодні система отримання довідки за формою додатка 9 містить ряд нюансів. Незважаючи на те, що дані про страховий стаж особи мають бути надані за весь період, коли нею були сплачені страхові внески, додаток 9 обліковує стаж працівника тільки з 2004 року.
Крім того, в додатку 9 може відображатись не весь страховий стаж працівника. Так, наприклад з 01.01.2004 р. по 01.07.2013 р. страхові внески з грошової допомоги по вагітності та пологах не сплачувались, тому додаток 9 не міститиме інформацію про даний період. Але згідно з ЗУ «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування у зв’язку з втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням» від 18.01.2001р. №2240-IIІ, який діяв до 01.01.2015 р та чинним ЗУ «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування» від 23.09.1999р. №1105-XIV, вищезазначений період зараховується до страхового стажу.
Якщо бухгалтерською службою раніше обчислювався страховий стаж працівнику і відомо, що він перевищує 8 років (є довідки ОК-7, ОК-5 та/або дані ПФ/ЄСВ-звітності), то Довідка про страховий стаж (додаток 9) не потрібна. У такому разі, в графі 21 Заяви-розрахунку необхідно проставити число 96 і більше не визначати загальний страховий стаж.
Чи потрібно кожного разу при заповненні Заяви-розрахунку на одного і того ж працівника за різними страховими випадками отримувати нову довідку (додаток 9)?
Ні, робити це не обов’язково. Якщо в бухгалтерській службі уже є додаток 9, то можна його використовувати при наступному страховому випадку (з урахуванням відпрацьованих працівником подальших періодів стажу, якщо вони впливають на суму допомоги).

« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь