Кабміном затверджено перелік засобів, товарів (робіт, послуг), сума благодійної допомоги для закупівлі або у вигляді яких не оподатковується податком на доходи фізичних

Дата: 15.03.2016 11:05

Тульчинське відділення Немирівської ОДПІ інформує, що постановою Кабінету Міністрів України від 24.02.2016 №112 (далі – Постанова №112) затверджено перелік засобів, товарів (робіт, послуг), сума (вартість) благодійної допомоги для закупівлі або у вигляді яких не включається до оподаткову- ваного доходу платників податку на доходи фізичних осіб. Зазначену Постанову прийнято відповідно до абзацу другого підпункту «а» підпункту 170.7.8 пункту 170.7 статті 170 Податкового кодексу України з внесеними змінами та доповненнями (далі – Кодекс) та оприлюднено на Урядовому порталі. Постанова №112 набрала чинності 01.03.2016 (опублікована у газеті «Урядовий кур’єр» від 01.03.2016 №40). Згідно з нормами Кодексу (підпункт 170.7.8 пункту 170.7 статті 170) не включається до оподатковуваного доходу благодійна допомога у будь-якій сумі (вартості), що:
- надається благодійниками на користь учасників бойових дій або членів їх сімей (ці особи визначені абзацом другим підпункту «а» підпункту 165.1.54 пункту 165.1 статті 165 Кодексу);
- отримується благодійниками – фізичними особами – волонтерами (такі особи визначені підпунктом «б» підпункту 165.1.54 пункту 165.1 статті 165 Кодексу) для надання такої допомоги на користь осіб учасників бойових дій або членів їх сімей (особи визначені абзацом другим підпункту «а» підпункту 165.1.54 пункту 165.1 статті 165 Кодексу). При цьому, така допомога не оподатковується у разі її надання (отримання) для закупівлі або у вигляді спеціальних засобів індивідуального захисту (касок, бронежилетів, виготовлених відповідно до військових стандартів), технічних засобів спостереження, лікарських засобів, засобів особистої гігієни, продуктів харчування, предметів речового забезпечення чи інших товарів (робіт, послуг) за переліком, що визначається Постановою №112.