Коли подання декларації про доходи є обов’язком

Дата: 20.03.2014 08:52

Податковим кодексом України визначені доходи, які громадянам у термін до 1 травня 2014 року необхідно декларувати в обов’язковому порядку. Отож, подавати річну декларацію про майновий стан та доходи необхідно громадянам, які протягом 2013 року отримували:
- доходи у вигляді заробітної плати та винагороди за цивільно-правовими договорами від двох або більше податкових агентів і при цьому загальна річна сума таких доходів більше 137 640 грн.;
- доходи у вигляді простроченої (понад три роки) заборгованості за укладеними цивільно-правовими договорами ( позики, кредиту, купівлі-продажу, міни тощо), якщо її сума більше 573 грн.50 коп.;
- повідомлення від кредиторів про анулювання (прощення) боргу до закінчення строку позовної давності, на підставі якого доходи у вигляді анульованого боргу включаються до складу загального річного доходу;
- доходи від надання майна в оренду;
- кошти або майно у спадщину чи за договорами дарування у межах, що підлягають оподаткуванню,
- іноземні доходи, тобто доходи, отримані з-за кордону;
- доходи від продажу інвестиційних активів (акцій, часток у статутному капіталі підприємств, облігацій тощо). Якщо сума доходу від продажу активів протягом року не перевищувала 1610 грн., або дохід отримано від відчуження акцій (інших корпоративних прав), одержаних у власність в процесі приватизації, або внаслідок відчуження земельних ділянок сільськогосподарського призначення, земельних часток (паїв) та майнових паїв, безпосередньо отриманих ним у власність у процесі приватизації – такі доходи до річної декларації з метою оподаткування не включаються.
Крім того, річну декларацію повинні подавати громадяни, які продали об‘єкти нерухомості за рішенням суду про зміну власника та іноземці, які набули у звітному році статусу резидента України.