Компенсаційний ПДВ аграрії показують тільки в бюджетній декларації

Дата: 30.03.2016 15:58

Сільгосппідприємства, які застосовують спецрежим обкладення ПДВ, нараховані умовні податкові зобов’язання на вимогу п.п. 198.5 та 199.1 ПКУ відображають винятково в рядку 4.1 бюджетної декларації із ПДВ. В абз. 6 п. 3 р. V Порядку від 28.01.16 р. № 21 чітко визначено: рядок 4.1. може бути заповнено лише в загальній декларації.
Тобто компенсаційний ПДВ за товарами/послугами, податковий кредит за якими було зафіксовано в спецрежимній декларації, сільгосппідприємство показує в бюджетній декларації. Аби врівноважити умовно нарахований ПДВ у загальній декларації, спецрежимник має перенести до неї й раніше відображений податковий кредит із спецрежимної декларації (який компенсують). Для цього суму такого кредиту показують у спецрежимній декларації в рядку 13 зі знаком «-», а в бюджетній — у аналогічному рядку вже зі знаком «+».
Лист ГУ ДФС у Миколаївській області «Щодо нарахування податкових зобов’язань відповідно до пунктів 198.5 та 199.1 ПКУ сільськогосподарським підприємством» від 03.03.16 р. № 735/10/14-29-12-01-10.