Крищинецька земля шле вітання всім Шевченковими словами

Дата: 15.03.2018 09:47

13 березня учні Крищинецької ЗШ І-ІІІ ст. зустрілися із поетами – «оберегівцями», зокрема М.Ясаковою, Ю. Хмелевським, а також заступником начальника відділу освіти, молоді і спорту Тульчинської РДА С.Чепернатим, котрому вдається поєднувати напружену роботу з участю у об’єднанні « Оберіг». Захід був підготовлений за участі методиста Соловей Н., режисерами та сценаристами дійства були вчителі української мови та літератури Гриценко В.П., Дерев’яга Н. В. Учні декламували вірші про мову, ділилися своїми дослідженнями щодо унікальності та неповторності української мови, лунала щира, трепетна, хвилююча українська пісня. А у Крищенцях уміють співати. Захід приурочений до 204-річчя від дня народження Т.Шевченка. Тому звучало з уст дітей полум’яне, закличне слово Кобзаря, дивовижні рядки про рідну природу і, звичайно, пісня на слова Тараса. Діти перейнялися моментом урочистості. Вони ніби відчули на собі подих тієї епохи та проникливий погляд Кобзаря. Школі є чим гордитися: Джигирис М.( учениця 7 кл.) – переможець районного конкурс читців поезій А.Бортняка, Мазур В.( учень 9 кл.) відповідно поезій В.Стуса, а Якобець Я. ( учениця 10 кл.) виборола І місце у районному мовно-літературному конкурсі ім.. Т.Шевченка, представляла район на обласному рівні. До школярів звернулися зі своїми поетичними словами поети. Так, М.Ясакова представила останню збірку «Акорди душі», з якої прочитала «Рідне слово», а із збірки «Камертон душі» діти найбільше вподобали « Українська пісня». Ю.Хмелевський представив республіканську збірку « Думки романтика», де зібрані найкращі поезії за 2017рік, тут вміщено поезії і Юрія Миколайовича, зокрема поет прочитав улюблений «Пишу дощем». С.Чепернатий вказав на нові виклики, які постають перед молоддю, та наголосив, що нинішні реалії вимагатимуть начитаного, ерудованого юнака чи юнку, прочитав свою поезію « Чорне чи червоне». До учнів завітала і вчитель української мови та літератури Тульчинської ЗШ І-ІІІ ст.№1 Боброва Л.В., яка поділилася краєзнавчими напрацюваннями щодо постаті Аверклія Гончаренка, а також розповіла про спільну роботу учениці 11 класу Ковальчук М. та краєзнавця Вігуржинського В. про дослідження постаті цієї легендарної людини. Натхненником цієї зустрічі виступив директор Крищинецької школи Сідовічев В.В.