«Крути – символ українського патріотизму»

Дата: 27.01.2017 16:41

27 січня 2017 року в читальному залі Тульчинської центральної районної бібліотеки відбулося засідання круглого столу на тему: «Крути – символ українського патріотизму». Категорія запрошених: представники райдержадміністрації, навчально –виховних закладів міста, громадських організацій, місцевих ЗМІ, учнівська та студентська молодь, працівники бібліотеки.
Аналізуючи причини трагедії під Крутами, учасники засідання прагнули розкрити сенс людського життя, пробудити у присутніх інтерес та повагу до історичного минулого, разом з цим – національну самосвідомість, гідність та честь, почуття національного патріотизму. Не можна викреслити з пам’яті людської той великий та безсмертний подвиг юних студентів, що захищали українську державність, поклавши на її вівтар найцінніше – власне життя.
В засіданні взяли участь: начальник відділу культури і туризму Тульчинської районної державної адміністрації Катерина Василівна Третьякова, завідувач сектору з питань внутрішньої політики Тульчинської районної державної адміністрації Юрій Миколайович Хмелевський.
Високим патріотизмом була пронизана мистецька композиція «Сповідь розстріляних душ», за участю студентів Тульчинського училища культури режисерського відділу, яку підготувала провідний бібліотекар Оксана Леонідівна Трембовецька.
Звучали виступи вчителів історії України, зокрема: Тульчинського технікуму ветеринарної медицини Мензул Валентини Олексіївни, Тульчинської школи – інтернату – ліцею Фадєєвої Людмили Акиндинівни, Тульчинського училища культури Городинської Лілії Станіславівни.
Цінним для учасників круглого столу було представлено архівне дослідження Владислава Вігуржинського «Крути – Тульчин…який зв'язок?».