Міндоходів врегульовано питання сплати податків підприємцями на період мобілізації

Дата: 14.05.2014 09:34

Відповідні питання роз’яснені в Узагальнюючій податковій консультації щодо окремих питань оподаткування платників єдиного податку.
Нараховані авансові внески для фізичних осіб - підприємців - платників єдиного податку першої і другої груп, що не здійснювали господарську діяльність на період мобілізації та не одержували дохід, можна буде списати як безнадійний податковий борг, що виник внаслідок непереборної сили (форс-мажорних обставин). При цьому штрафні санкції та пеня з єдиного податку за період перебування на військовій службі нараховуватись не буде.
Також фізичні особи - підприємці, призвані на військову службу, звільнятимуться від сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування ЄСВ (за себе). Стосуватиметься це тих, хто не використовує працю найманих осіб.
Підприємцю потрібно буде надати підтверджуючий документ з військового комісаріату, у якому буде зазначено період перебування на зборах.
Узагальнюючу консультацію затверджено наказом Міністерства доходів і зборів України від 06.05.2014р. №276.