Мінімальна зарплата в розмірі 3200 грн. в районі запроваджена

Дата: 09.02.2017 10:24

Розпорядженням голови райдержадміністрації від 23 січня 2017 року №22 «Про забезпечення в районі контролю за додержанням законодавства про працю та зайнятість населення», затверджені склад районної робочої групи з питань забезпечення контролю за додержанням законодавства про працю та реалізації державної політики у сфері зайнятості населення та її положення, яким передбачено основні напрямки організації діяльності робочої групи.

Даним розпорядженням доручено районній робочій групі, в межах повноважень, передбачених чинним законодавством, взяти під особливий контроль питання забезпечення підвищення мінімальної заробітної плати, недопущення вирівнювання заробітних плат некваліфікованих і високопрофесійних працівників, скорочення працівників та переведення їх на неповний робочий час, запроваджено проведення протягом І кварталу 2017 року щотижневого, а протягом ІІ-ІV кварталів - щомісячного моніторингів щодо підвищення мінімальної заробітної плати, посадових окладів за Єдиною тарифною сіткою розмірів і коефіцієнтів з оплати праці працівників підприємств, установ, організацій бюджетної сфери.

Відповідно до плану роботи, робочою групою 8 лютого поточного року в ТРК «Європейський» проведений моніторинг дотримання норм трудового законодавства та запровадження суб’єктами підприємницької діяльності мінімальної заробітної плати в розмірі 3200 грн. Під час проведення моніторингу найманим працівникам і підприємцям надавалися роз’яснення та консультації з питань дотримання законодавства про працю, зайнятість населення та пенсійного страхування. В результаті проведеного моніторингу випадків не запровадження нового розміру мінімальної заробітної плати не виявлено, але звернуто увагу окремих підприємців на обов’язковість дотримання законодавства про працю, особливо в частині своєчасності направлення повідомлення податковій інспекції в день прийняття працівника на роботу. Робочою групою буде продовжуватися проводитись даний моніторинг по максимальній кількості суб’єктів підприємницької діяльності по всіх населених пунктах району.