На контролі – безпечна життєдіяльність населення

Дата: 11.08.2015 12:08

10 серпня 2015 року під головуванням першого заступника голови райдержадміністрації Віталія Побережника відбулося засідання бюро районної ради з питань безпечної життєдіяльності населення, на якому були розглянуті два питання:
- про нещасні випадки на підприємствах водопровідно-каналізаційного господарства України, які трапилися з початку 2015 року та відповідне рішення колегії територіального управління Держгірпромнагляду у Вінницькій області «Про стан виробничого травматизму, охорони праці та промислової безпеки на підприємствах водопровідно-каналізаційного господарства» від 2 липня 2015 року;
- про стан охорони праці та промислової безпеки на підприємствах водопровідно-каналізаційного господарства району. Звіти керівників підприємств водопровідно-каналізаційного господарства району про заходи, які вживаються ними по недопущенню нещасних випадків, покращенню стану охорони праці та промислової безпеки.
В обговорені питань взяв участь запрошений на засідання Сергій Пашенько – страховий експерт з охорони праці відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві професійних захворювань України у Немирівському районі.
З метою поліпшення стану охорони праці та промислової безпеки підвищення рівня роботи щодо забезпечення належних, безпечних і нешкідливих умов праці та попередження нещасних випадків на підприємствах водопровідно-каналізаційного господарства, бюро районної ради з питань безпечної життєдіяльності населення вирішили :
1. Інформації усіх доповідачів та виступаючих взяти до відома.
2.Визнати роботу керівників підприємств водопровідно-каналізаційного господарства району щодо створення безпечних та належних умов праці такою, що потребує удосконалення.
3. Рекомендувати виконавчим комітетам сільських, селищних та міської рад постійно проводити інформаційно-роз’яснювальну роботу серед населення через засоби масової інформації щодо дотримання вимог охорони праці та промислової безпеки при виконанні робіт на об’єктах водопровідно-каналізаційного господарства.
4. Зобов’язати керівників підприємств водопровідно-каналізаційного господарства:
4.1. Забезпечити виконання рішення колегії територіального управління Держгірпромнагляду у Вінницькій області «Про стан виробничого травматизму, охорони праці та промислової безпеки на підприємствах водопровідно-каналізаційного господарства» від 2 липня 2015 року та вжити заходів по недопущенню нещасних випадків;
4.2. Проаналізувати стан охорони праці в кожному виробничому підрозділі підприємства, розробити і здійснити додаткові заходи, спрямовані на усунення порушень вимог нормативно-правових актів з питань охорони праці;
4.3. Провести з працівниками позаплановий інструктаж з питань охорони праці з доведенням причин нещасних випадків, що стались в Україні з початку 2015 року, здійснювати щомісячний аналіз стану охорони праці на підприємстві за участю профспілок або осіб уповноважених найманими працівниками з питань охорони праці;
4.4. Вжити заходів щодо отримання дозволів на виконання робіт підвищеної небезпеки та на експлуатацію машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки в органах Держгірпромнагляду у відповідності до Порядку затвердженого постановою КМУ від 26.10.2011 р.№1107;
4.5. Встановити постійний контроль за забезпеченням працівників відповідно до чинних нормативно-правових актів засобами колективного та індивідуального захисту і їх застосуванням під час виконання робіт;
4.6. Забезпечити проведення в повному обсязі попередніх та періодичних медичних оглядів працівників, зайнятих на важких роботах, роботах із шкідливими чи небезпечними умовами праці;
4.7. Не допускати працівників до виконання газонебезпечних робіт у замкнених просторах без попереднього виявлення їх загазованості.
5. Управлінню соціального захисту населення райдержадміністрації (Богач М.В.) дане рішення довести до керівників підприємств водопровідно-каналізаційного господарства та забезпечити в межах своєї компетенції надання їм методичної та практичної допомоги у вирішенні питань з охорони праці.