ТУЛЬЧИНСЬКА РАЙОННА ВІЙСЬКОВА АДМІНІСТРАЦІЯ
Вінницька область
Логотип Diia Державний Герб України
gov.ua Державні сайти України
  Пошук

На Вінниччині розпочали роботу центри безоплатної вторинної правової допомоги

Дата: 02.07.2015 11:18
Кількість переглядів: 363

Фото без опису

30 червня 2015 року в прес-центрі Департаменту інформації Вінницької облдержадміністрації відбулась прес-конференція з питань початку роботи місцевих центрів безоплатної вторинної правової допомоги на тему: «Реалізація місцевими центрами права громадян на доступ до БВПД у цивільних і адміністративних процесах. Безоплатна правова допомога у Вінницькій області – захист індивідуальних прав».

Вроботі прес-конференції взяли участь директор Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Вінницькій області: Світлана Маліновська, директор Віницького місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги Леонід Льовкін, начальник Головного територіального управління юстиції у Вінницької області Юрій Круголь, голова КДКА у Вінницькій області Кароліна Хоменчук.

Директор Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги Світлана Маліновська розповіла про основні положення закону України «Про безоплатну правову допомогу»- кому надається така допомога, хто безпосередньо надає ці послуги та який вид послуг передбачено безоплатної правовою допомогою, також зазначила: «з 1 січня 2013 року у Вінницькій області діє Регіональний центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги (у кримінальних справах та при затриманнях).

Відповідно до перехідних і прикінцевих положень, закону України «Про безоплатну правову допомогу» вступає в дію поетапно – 1 етап відбувся 1 січня 2013 рокубуло відкрито центриБВПД у всіх областях України.

1 липня 2015 року починається 2-й етап відкриваються місцеві центри БВПД, які підпорядковані Регіональному центру. У Вінницькій області таких центрів є 4, а саме Вінницький, Гайсинський, Томашпільський та Козятинський.

Місцеві центри забезпечуватимуть доступ до безоплатної вторинної правової допомоги у цивільному та адміністративному процесах для соціально незахищених категорій громадян, таких як:
- малозабезпечені (особи, чий середній місячний сукупний сімейний дохід не перевищує двох прожиткових мінімумів);
- учасники бойових дій (у тому числі, це стосується учасників АТО із відповідним статусом, та членів сімей загиблих),
- діти-сироти; діти, позбавлені батьківського піклування,
- біженці, та ін..

Усім цим незахищеним категоріям осіб будуть надаватися послуги адвокатів для представництва інтересів у цивільних та адміністративних судових спорах, а також, у випадках, коли особи є потерпілими і свідками у кримінальних провадженнях, за умови, що вони належать до категорій, що мають право на безоплатну вторинну правову допомогу.

Вказані місцеві центри будуть розташовані за наступними адресами:
1. Вінницький місцевий центр - м. Вінниця вул. Порика, 29;
2. Гайсинський місцевий центр - м. Гайсин, 2 провул. Кропоткіна, 2;
3. Томашпільський місцевий центр -смт. Томашпіль вул. Леніна, 16;
4. Козятинський місцевий центр - м. Козятин провул. Кондрацького, 1а.

З об’єктивних технічних причин, Вінницький та Гайсинський місцеві центри 1 липня розпочнуть свою роботу за тимчасовими адресами:
Вінницький - м. Вінниця, вул. Пирогова, 82, перший поверх;
Гайсинський - м.Гайсин, вул.1-го травня,10».

Директор Вінницького місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги Леонід Льовкін детально розповів про структуру і роботу міського центру. Звернув увагу на те, що: «робота місцевих центрів буде спрямована насампередна задоволення потреб клієнта.

В місцевому центрі будуть працювати 4 відділи, діяльність яких буде спрямована на створення найбільш комфортних умов для особи, яка звернулась до місцевого центру за правовою допомогою.

При зверненні клієнта до місцевого центру, в першу чергу, буде з’ясовуватись, чи є особа суб’єктом надання безоплатної вторинної правової допомоги, тобто, чи має вона на неї право, а також вид правової допомоги, якої вона потребує - первинної чи вторинної.

Якщо особа надала документи, що підтверджують її право на безоплатну вторинну правову допомогу, їй буде призначено адвоката, який надаватиме свої послуги безоплатно для клієнта (послуги адвоката оплачує держава).

В іншому випадку якщо особа не має права на безоплатну вторинну правову допомогу, або потребує допомоги з питання, що виходить за межі вторинної правової допомоги і лежить в досудовій площині, працівники центру будуть сприяти зверненню вказаної особи до установ, уповноважених на вирішення такого роду питань.

Для цього в місцевих центрах створенні відповідні підрозділи, які будуть відповідати за налагодження комунікацій між центром та органами юстиції місцевого самоврядування, громадськими організаціями, спеціалізованими комунальними установами тощо.

Начальник Головного територіального управління юстиції у Вінницької області Круголь Юрій поінформував про те, що відповідно до ст. 18 Закону України «Про безоплатну правову допомогу» особи, які мають право на безоплатну вторинну правову допомогу, подають свої звернення про надання одного з видів правових послуг до Центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги або до територіального органу юстиції за місцем фактичного проживання осіб незалежно від реєстрації місця проживання чи місця перебування особи. Разом із зверненням про надання безоплатної вторинної правої допомоги особи повинні подати документи, що підтверджують належність особи, або осіб, стосовно який звертається законний представник, до однієї з вразливих категорій, передбачених Законом.

В разі звернення до територіального органу юстиції, воно протягом трьох днів розглядається і спрямовується до відповідного місцевого Центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги для прийняття рішення щодо надання безоплатної вторинної правової допомоги.

У своєму виступі голова КДКА у Вінницькій області Хоменчук Кароліна зазначила про те, що згідно ст. 5 Закону України «Про безоплатну правову допомогу» одним із принципів державної політики у сфері надання безоплатної правової допомоги є забезпечення її якості, що вимагає від адвоката надати послуги якісно та в необхідному обсязі. Цьому сприяють СТАНДАРТИ якості надання безоплатної вторинної правової допомоги у кримінальному процесі затверджені наказом Міністерства юстиції України від 25.02.2014 року №386/5. Вказані СТАНДАРТИ ґрунтуються на принципах верховенства права, законності, незалежності адвокатської діяльності, конфіденційності, уникнення конфлікту інтересів, домінантності інтересів клієнта, запобігання корупції, компетентності та добросовісності у виконанні адвокатом своїх професійних обов’язків. Оцінювання якості надання адвокатами безоплатної вторинної правової допомоги у кримінальному процесі здійснюється комісіями, утвореними для цієї мети радами адвокатів регіонів.

Створену Радою адвокатів Вінницької області комісію оцінювання якості надання адвокатами безоплатної вторинної правової допомоги очолює адвокат Якименко О.О.

У разі вчинення адвокатом при наданні безоплатної вторинної правової допомоги дисциплінарного проступку, він може бути притягнутий до дисциплінарної відповідальності у порядку, встановленому розділом VI Закону України «Про адвокатуру та адвокатську діяльність».Здійснення дисциплінарного провадження стосовно адвокатів належить до компетенції кваліфікаційно-дисциплінарних комісій адвокатури.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь