Не вистачає стажу? Вихід є

Дата: 06.11.2018 14:24

ВІЗЬМИ УЧАСТЬ У СИСТЕМІ ЗАГАЛЬНООБОВ’ЯЗКОВОГО ДЕРЖАВНОГО СОЦІАЛЬНОГО СТРАХУВАННЯ
ЯК ДОКУПИТИ СТАЖ
Добровільна участь у загальнообов’язковому державному пенсійному страхуванні передбачена статтею 12 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» (далі – Закон 1058) та впроваджена з 1 січня 2004 року.
Правові норми, що регулюють обставини укладання та виконання відповідного договору передбачені статтею 10 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» (далі – Закон 2464).
Повноваження щодо укладання договору покладені на :
ОРГАНИ ДОХОДІВ І ЗБОРІВ (ОРГАНИ ДЕРЖАВНОЇ ФІСКАЛЬНОЇ СЛУЖБИ).
СТРАХОВИЙ СТАЖ - це період, протягом якого особа підлягає загальнообов’язковому державному пенсійному страхуванню та за який щомісяця сплачені страхові внески в сумі не менше за мінімальний страховий внесок.
МІНІМАЛЬНИЙСТРАХОВИЙ ВНЕСОК - добуток законодавчо становленої суми мінімальної заробітної плати на тариф страхових внесків до Пенсійного фонду за відповідний період або єдиного соціального внеску.
ВАЖЛИВО ЗНАТИ
Законом 2464 передбачено ДВА ВИДИ ДОГОВОРІВ про добровільну участь у системі загальнообов'язкового державного соціального страхування:
І. Частиною другою статті 10 визначено, що особи беруть у ній участь протягом строку, визначеного у договорі, але не менше одного року. Це страхування на МАЙБУТНІ ПЕРІОДИ.
(3723 грн х 22%= 819,06 грн)
ІІ. Частиною п’ятою цієї ж статті передбачена можливість одноразової сплати особою єдиного внеску за ПОПЕРЕДНІ ПЕРІОДИ, в яких особа не підлягала загальнообов’язковому державному соціальному страхуванню (починаючи з 1 січня 2004 року).
Сума сплаченого єдиного внеску за кожен місяць такого періоду не може бути меншою за мінімальний страховий внесок на дату укладення договору, помножений на коефіцієнт 2.
(3723 грн х 22% х 2= 1638,12 грн )
ПЕРЕЛІК ДОКУМЕНТІВ, НЕОБХІДНИХ ДЛЯ УКЛАДАННЯ ДОГОВОРУ:
- Заява про добровільну участь у системі загальнообовязкового державного соціального страхування , або про добровільну участь у системі загальнообовязкового державного пенсійного страхування (одноразова сплата єдиного внеску) за формою згідно з додатком 3 до Інструкції 449
- Копія трудової книжки (за наявності)
- Виписка з системи персоніфікованого обліку (ОК-5)
- Копія документу, що посвідчує особу
ЗВЕРТАЄМО ВАШУ УВАГУ
що «докупити» страховий стаж за періоди, коли особа не належала до категорії застрахованих сіб, за нормами закону, можуть лише особи, які на сьогодні не є застрахованими особами (офіційно не працюють) та не є пенсіонерами
КОНТРОЛЮЙ СВІЙ СТРАХОВИЙ СТАЖ
Зареєструйтесь на Веб-порталі ПФУ, за допомогою:
- електронного цифрового підпису (самостійно, не виходячи з дому);
- логіну і паролю ( написавши заяву у будь-якому управлінні ПФ)
5 ПРИЧИН ВИКОРИСТОВУВАТИ ВЕБ-ПОРТАЛ:
- ВИ ЗМОЖЕТЕ ОТРИМАТИ ІНФОРМАЦІЮ В «ОДИН КЛІК»
- ВЕБ-ПОРТАЛ ПРАЦЮЄ ЦІЛОДОБОВО, БЕЗ ВИХІДНИХ І ОБІДНІХ ПЕРЕРВ
- ВИ ЗМОЖЕТЕ ВІДСЛІДКОВУВАТИ СТАТУС ЕЛЕКТРОННИХ ЗАЯВ