Не вмре повік святе ім?я Тараса

Дата: 15.03.2018 09:15

Тільки по-справжньому велика та геніальна людина може залишити по собі невмирущі спогади в душах мільйонів людей. Тарас Шевченко для українського народу більше ніж поет, художник, він – всенародний голос. Співець України, її неповторної природи, волелюбного і працьовитого народу, він належить до найславетніших поетів людства.
14 березня затишна світлиця Тульчинської районної бібліотеки зібрала всіх небайдужих до світлого Шевченкового слова. За звання кращого шевченкознавця змагалися команди Кинашівської, Нестерварської, Мазурівської загальноосвітніх шкіл: «Прометей» (Кинашівська ЗШ І-ІІІ ступенів, учитель Нога С.М.), «Шевченкознавці» (Нестерварська ЗШ І-ІІ ступенів, учитель Мельник Т.В.), «Шевченкові зорі» (Мазурівська ЗШ І-ІІ ступенів, учитель Андрущенко Н.В.). Гравців обрано із найсильніших, найерудованіших, найкмітливіших знавців творчості Великого Кобзаря у школах. Змаганню передувала ґрунтовна підготовка учнів: вони повторювали біографічні дані Шевченка, перечитували його художні твори, переглядали картини, слухали пісні на слова Кобзаря. Своїми влучними, а інколи і дотепними відповідями зуміли вразити глядачів.
Автор брейн-рингу «Шевченкове слово в нашому серці», учителька української мови та літератури Богданівської ЗШ І-ІІІ ступенів Заремба Л.О. та керівник проекту, методист районного відділу освіти Соловей Н.З., мали на меті сприяти популяризації творчості Тараса Шевченка серед сучасного молодого покоління, формувати інтерес до літературно-художньої спадщини митця у всій її багатогранності, виховувати почуття любові до рідного слова.
Оцінювало гру компетентне журі: голова журі Фурман В.Л. – завідуюча РМК, члени журі: Мойсенко О.М. – првідний інспектор відділу освіти, молоді і спорту Тульчинської РДА, Марчуковська Л.Г. – учитель української мови та літератури НВК ЗШ І-ІІІ ст.. №3-гімназії, Булавук Л.А. – учитель Тульчинської ЗШ І-ІІІ ст.№2, Боброва Л.В. – учитель Тульчинської ЗШ І-ІІІ ст.№1.
За результатами 9 раундів переможцем турніру стала команда Кинашівської ЗШ І-ІІІ ст.«Прометей» (капітан команди Забуранна Г.). Звання «Кращий знавець творчості Шевченка» отримала учениця Мазурівської ЗШ І-ІІ ст.. Мельник Діана.
Хочеться також відзначити і вболівальників кожної команди, які проявили винахідливість, творче мислення, артистизм у виконанні домашнього завдання «Оживи картину» і влаштували справжню підтримку своїх інтелектуалів.
Минають віки, стираються написи на камені, тліють книги, руйнуються будівлі, але слово Шевченка живе і вічне. Твори Кобзаря були, залишаються і завжди будуть книгою життя для всіх нас, вони завжди захоплювали і захоплюють читачів, дають жагу до життя, підтримують дух перемоги.