Неприбутківці до 01.01.2017 року повинні привести установчі документи у відповідність до ПКУ

Дата: 22.09.2015 15:09

Неприбуткові підприємства, які не приведуть свої установчі документи у відповідність з Податковим кодексом, після 1 січня 2017 року будуть виключатись з Реєстру неприбуткових установ та організацій
Податківці нагадують, що Законом № 652-VIII внесено зміни щодо порядку оподаткування неприбуткових організацій, які набули чинності 13 серпня 2015 року.
Неприбутковим підприємством, установою та організацією є підприємство, установа та організація (далі - неприбуткова організація), що одночасно відповідає таким вимогам:
- утворена та зареєстрована в порядку, визначеному законом, що регулює діяльність відповідної неприбуткової організації;
- установчі документи якої містять заборону розподілу отриманих доходів (прибутків) або їх частини серед засновників (учасників), членів такої організації, працівників (крім оплати їх праці, нарахування єдиного соціального внеску), членів органів управління та інших пов'язаних з ними осіб;
- установчі документи якої передбачають передачу активів одній або кільком неприбутковим організаціям відповідного виду або зарахування до доходу бюджету у разі припинення юридичної особи (у результаті її ліквідації, злиття, поділу, приєднання або перетворення);
- внесена контролюючим органом до Реєстру неприбуткових установ та організацій.
Також передбачено, що неприбуткові підприємства, установи та організації, які внесені до Реєстру неприбуткових установ та організацій на день набрання чинності Законом, що не відповідають вимогам пункту 133.4 ПКУ, з метою включення до нового Реєстру неприбуткових установ та організацій зобов’язані до 1 січня 2017 року привести свої установчі документи у відповідність із нормами ПКУ та у цей самий строк подати копії таких документів до контролюючого органу.
Крім того, неприбуткові підприємства, установи та організації, які не привели свої установчі документи у відповідність з Податковим кодексом, після 1 січня 2017 року виключаються контролюючим органом з Реєстру неприбуткових установ та організацій.