ТУЛЬЧИНСЬКА РАЙОННА ВІЙСЬКОВА АДМІНІСТРАЦІЯ
Вінницька область
Логотип Diia Державний Герб України
gov.ua Державні сайти України
  Пошук

Нова податкова декларація про майновий стан і доходи: що змінилося

Дата: 22.12.2015 11:16
Кількість переглядів: 360

Фото без опису

Податківці розповіли, що саме змінилося в новій формі податкової декларації про майновий стан і доходи, яка затверджена наказом Мінфіну від 02.10.2015 р. № 859.
Так, фізичні особи за результатами 2015 року подаватимуть декларацію, у якій, окрім визначених податкових зобов’язань із податку на доходи фізичних осіб, визначатимуть податкові зобов’язання з військового збору. Це одне із нововведень, адже декларація об’єднала звітність із ПДФО та військового збору без запровадження додаткової звітності.
Іще одним із нововведень є зазначення платниками податків відомостей щодо отриманих доходів, які не підлягають обкладенню податком на доходи фізичних осіб, і загальної річної суми доходу.
Кількість додатків до декларації зменшено із 7-ми до 4-х. Тепер додатки заповнюються лише при отриманні доходів, які передбачають окремий розрахунок оподатковуваного доходу: при отриманні доходів від двох та більше податкових агентів, при операціях з інвестиційними активами, при отриманні іноземних доходів та самозайнятими особами.
Інформація щодо отриманих доходів, відомості щодо утриманого (сплаченого) податку/збору та визначені податкові зобов’язання відображаються в декларації. Водночас відомості щодо нерухомого та/або рухомого майна, яке надається в оренду (суборенду), зазначаються в р.р. 7 та 8 декларації.
Окрім того, із метою подальшої автоматизації декларації в категоріях об’єктів нерухомого/рухомого майна тепер зазначаються не назви об’єктів, а номер, що відповідає категорії об’єкта.
Суми податку на доходи фізичних осіб, на яку зменшуються податкові зобов’язання, у зв’язку з використанням права на податкову знижку розраховуються лише в р. ІІІ декларації без заповнення додатка. При цьому не зазначаються реквізити документів, які підтверджують понесені витрати, а вказуються категорії понесених витрат і загальна сума фактично здійснених протягом звітного податкового року витрат (рядки 13 та 14 декларації).
Водночас із метою оперативного вирішення питання щодо повноти й правомірності задекларованої суми податкової знижки платникам податку пропонується разом із декларацією надавати копії первинних документів, що підтверджують право на знижку.
Стосовно доходів від провадження підприємницької та незалежної професійної діяльності, то розрахунок оподатковуваного доходу здійснюється окремо за доходами в додатку Ф4 декларації.
Кожен додаток і декларація містять рядки для заповнення відомостей щодо розрахунку податкових зобов’язань із податку на доходи фізичних осіб і військового збору.
Нагадаємо: фізичні особи — підприємці, які застосовують загальну систему оподаткування, подають декларацію протягом 40 календарних днів після закінчення звітного року (за результатами 2015 року – до 10 лютого 2016 року ), у якій поряд із доходами від підприємницької діяльності зазначають інші доходи із джерел їх походження з України й іноземні доходи.
Громадяни й особи, які провадять незалежну професійну діяльність, подають декларацію до 1 травня року, що настає за звітним.
Нагадаємо: Наказ № 859 набрав чинності із дня його опублікування, тобто з 17.10.2015 р. Водночас наказ Міндоходів України від 11.12.2013 р. № 793 втратив чинність.

« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь