Новації січня 2017: що і для кого зміниться 15 важливих змін і подій, які очікують українців у січні 2017 року

Дата: 19.01.2017 15:35

1) Найважливіше з 1 січня – новий розмір мінімальної зарплати та усіх показників, що з нею пов’язані, податкова реформа та реформа оплати праці;
2) Нові розміри посадових окладів за ЄТС;
3) Індексація заробітної плати у грудні 2016 року та січні 2017 року;
4) Cтартує компанія декларування доходів за 2016 рік;
5) Для бюджетників змінюються правила ведення бухобліку;
6) Нормативна грошова оцінка земель – за новим Порядком;
7) З 1 січня 2017 року запроваджується держрегулювання цін на ліки;
8) Новий статус первинних документів та зміни у експорті послуг;
9) Перевірки бізнесу по-новому;
10) З 2017 року скасовано радянські санітарні норми;
11) Запрацює автоматизована система виконавчого провадження;
12) 5 січня набирають чинності порядки надання інформації ДФС та Пенсійним фондом на запити органів держав-ної виконавчої служби та приватних виконавців;
13) Електронний цифровий підпис в ID-паспорті: 6 січня набирає чинності постанова КМУ;
14) Продаж технічно складних побутових товарів з РРО - не з 1 січня 2017 р.
Мінфін на своїй сторінці у Фейсбук повідомив, що продаж технічно складних побутових товарів через РРО не за-стосовуватиметься з 1 січня 2017 року, а лише після визначення переліку товарів
Нагадаємо, одна зі змін, запропонованих законопроектом № 5132, змушує ФОП-"єдинників", які торгують «технічно складними побутовими товарами» за готівку, проводити розрахунки із покупцями тільки за допомогою РРО.
Ці норми застосовуватимуться не з 1 січня 2017 року, як вважалось раніше, а лише після визначення переліку товарів.Перелік товарів, які підлягатимуть застосуванню РРО, має встановити Кабінет Міністрів до 31.03.2017 р.
Протягом цього періоду штрафні санкції застосовуватися не будуть.
15) Уряд визначив переліки товарів, експорт та імпорт яких підлягатиме ліцензуванню, та обсяги квот у 2017 роціУряд постановою від 28.12.2016 р. № 1009 визначив переліки товарів, експорт та імпорт яких підлягатиме ліцензуванню, та обсяги квот у 2017 році.
Даний перелік визначено з урахуванням пропозицій заінтересованих органів виконавчої влади у відповідності із положеннями статті 16 Закону України "Про зовнішньоекономічну діяльність".
У 2017 році зменшено у порівнянні з 2016 роком на дві товарні позиції перелік товарів, експорт яких підлягатиме ліцензуванню, зокрема, експорт газу природного та експорт антрациту у 2017 році не ліцензуватиметься.
Постановою затверджується найменший за останні роки перелік товарів, експорт та імпорт яких ліцензуватиметься. Постанова набирає чинності з 1 січня 2017 року.