Нові форми книг обліку для платників єдиного податку

Дата: 27.07.2015 14:12

Тульчинське відділення Немирівської ОДПІ інформує, що відповідно до вимог статті 296 Податкового кодексу України фізичні особи – підприємці, платники єдиного податку ведуть книгу обліку доходів. Форму та порядок заповнення книги затверджено наказом Міністерства фінансів України від 19.06.2015 року за № 579. Даним наказом встановлено дві форми книги обліку.

Платники єдиного податку першої та другої групп, а також третьої групи, які не є платниками податку на додану вартість, щоденно за підсумками робочого дня відображають лише суми отриманих доходів.

Ті ж платники єдиного податку, які є платниками ПДВ ведуть книгу обліку доходів та витрат. Обидві форми книги ведуться за вибором платника податку в паперовому або в електронному вигляді.

Книга зберігається у платника податку протягом 3-х років після закінчення звітного періоду, в якому здійснено останній запис. Дані книг заповнюються у гривнях з копійками та в подальшому використовуються платниками податку для заповнення податкової декларації.

Книги обліку , зареєстровані до набрання чинності Наказу №579, діють до їх закінчення.