Новий Порядок розслідування нещасних випадків на виробництві

Дата: 03.05.2019 15:53

Управління соціального захисту населення райдержадміністрації інформує, що постановою Кабінету Міністрів України від 17.04.2019 року №337 затверджено нову редакцію Порядку розслідування та обліку нещасних випадків, професійних захворювань і аварій на виробництві (далі – Порядку).
Даною постановою удосконалено процедуру проведення розслідувань та ведення обліку нещасних випадків і аварій на виробництві, а також урегульовано питання розслідування професійних захворювань та отруєнь на виробництві.
Дія Порядку тепер поширюється і на осіб, які працюють на умовах цивільно-правового договору або на інших підставах, передбачених чинним законодавством, фізичних осіб-підприємців.
Порядок передбачає, зокрема:
- спрощення процедури оформлення документів, що пов’язують нещасний випадок чи захворювання із професійною діяльністю;
- визначення вимог до санітарно-гігієнічних умов праці;
- встановлення строку давності для розслідування нещасних випадків на виробництві;
- визначення функцій і повноважень Державній службі України з питань праці із ведення обліку аварій, нещасних випадків, гострих і хронічних професійних захворювань та отруєнь і причин їх виникнення.
Постанова набирає чинності з 1 липня 2019 року.