ТУЛЬЧИНСЬКА РАЙОННА ВІЙСЬКОВА АДМІНІСТРАЦІЯ
Вінницька область
Логотип Diia Державний Герб України
gov.ua Державні сайти України
  Пошук

Новостворений підприємець - що необхідно знати??

Дата: 06.04.2016 15:00
Кількість переглядів: 322

Фото без опису

Реєстрація суб’єктом підприємницької діяльності починає новий етап в житті кожного громадянина. Більшість людей набуває цього статусу майже нічого не знаючи про систему оподаткування та порядок подання звітності до державних органів. Проте, незнання закону не звільняє громадянина від відповідальності за його порушення.
Загальна система оподаткування та єдиний податок передбачають різні звіти та різні платежі до бюджету. Подання звітності та сплата податків при переході з однієї системи на іншу має свої особливості.
Підприємець зареєструвався в середині місяця.
Свідоцтво платника єдиного податку (перша та друга групи) має право отримати з першого числа наступного місяця.
Якщо підприємець обирає третю та подав заяву на єдиний податок протягом 10 календарних днів з дня державної реєстрації, він вважається єдинником з дати цієї самої державної реєстрації.
Якщо новостворений підприємець пропускає строки на подання заяви, встановлені пунктом 298.1.2 ПКУ? - автоматично опиняється на загальній системі оподаткування. Перейти на єдиний податок такий підприємець зможе лише подавши заяву не пізніше 15 календарних днів до початку наступного календарного кварталу відповідно до пункту 298.1.4.
На якій системі оподаткування перебуває підприємець з моменту державної реєстрації до моменту набуття статусу платника єдиного податку?
перебуває на загальній системі оподаткування
За період з моменту реєстрації підприємцем всередині місяця до дати реєстрації платником єдиного податку - треба подавати квартальну декларацію про майновий стан та доходи (оскільки підприємець певний проміжок часу, хоч і дуже маленький, перебуває на загальній системі, він повинен відзвітуватись за цей період в якості загальносистемника, згідно пункту 177.5.2 Податкового кодексу.
Чи необхідно вести облік7
Для платників єдиного податку та загальносистемників передбачається реєстрація Книг обліку доходів і витрат для кожного виду оподаткування.
Закінчується календарний рік.
Підприємець подає до податкової служби декларацію платника єдиного податку за період перебування на спрощеній системі оподаткування та річну декларацію про майновий стан та доходи.
Подання звіту до Пенсійного фонду
Згідно пункту 3.2 Постанови ПФ «Про порядок формування та подання страхувальниками звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» від 08.10.2010 №22-2, фізичні особи підприємці як на загальній системі оподаткування так і на єдиному податку подають звіт один раз на рік до 9 лютого наступного за звітним - Форма звіту додаток 5
При цьому форма звіту для єдинників та загальносистемників майже однакова з однією лише відмінністю. Платники єдиного податку заповнюють таблицю 2, а підприємці на загальній системі оподаткування – таблицю 1.
Відповідно, якщо підприємець протягом року перебував на обох системах оподаткування, йому треба заповнювати обидві таблиці за відповідний період перебування на єдиному податку та на загальній системі.

« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь