Обережно! Електричний струм

Дата: 20.11.2018 13:33

Найпідступніша властивість електричного струму та, що він невидимий, не має ні запаху, ні кольору. Небезпечна ситуація виникає тоді, коли людина одночасно торкається неізольованого проводу, провідних частин електроустановки або металевого предмета, що знаходиться під напругою, землі, та заземлених предметів.
Щоб уникнути травматизму і зберегти життя, запам’ятайте елементарні ПРАВИЛА БЕЗПЕКИ у поводженні з електромережами:
Ні в якому разі не можна наближатися до обірваних електричних дротів ближче ніж на 8 метрів.
Не можна намагатися у будь – який спосіб самостійно відновити електро-постачання, проникати до трансформа-торних підстанцій.
Роботу по відновленню електро-мереж повинні виконувати тільки працівники районів електромереж.
Не можна підніматись на опори повітряних ліній електропередач, залазити на дерева, що ростуть під проводами.
ЗАБОРОНЕНО:
Витирати електричні прилади та проводи, штепсельні розетки та вимикачі мокрою ганчіркою.
Наливати воду у ввімкненні в електромережу чайники, праски, кавоварки.
Затискати електропроводи дверима, віконними рамами.
Підвішувати речі на проводи, вимикачі та розетки.
Доторкатися до кабелів або проводів, ізоляція яких ушкоджена.
Витягати за шнур вилку з розетки.
Про виникнення будь – яких неполадок в електромережах чи обривів електропроводів, відчинені дверцята трансформаторних підстанцій терміново повідомте диспетчера на території району електромереж.
Запам’ятайте! Електрика нікому не пробачає безпечності та неуважності.

Сектор цивільного захисту, оборонної роботи та взаємодії з правоохоронними органами райдержадміністрації