Обережно вибухонебезпечні предмети!

Дата: 23.03.2015 12:52

11.03.2015 року о 10 год. 02 хв. до ДПРЧ-14 м. Тульчин поступило повідомлення від Печерського селищного голови про те, що житель с. Петрашівка Тульчинського району, йшовши з лісу із заготівлі дров натрапив на свіжо-копану землю, підійшовши ближче побачив щось схоже на снаряди часів ВВВ, даний ліс знаходиться поза межами населеного пункту с. Петрашівка.
До місця події було направлено працівників ДПРЧ-14 м. Тульчин, які ідентифікували знахідку.
12.03.2015 року до місця події було направлено групу піротехнічних робіт АРЗ СП ГУ ДСНС України у Вінницькій області.
Всього від 12.03.2015 року по 15.03.2015 року включно, групою піротехнічних робіт АРЗ СП булу знищено 251 од. боєприпасів часів ВВВ, а саме: АС-45 мм – 1 од., АС-76 мм – 1 од., АС-107 мм – 64 од., АС-152 мм – 13 од., АС-173 мм – 6 од., інших – 166 од., з них вибухів ник – 154 од., не цілих боєприпасів – 12 од.
При знаходженні ВНП (чи предметів, схожих на них) необхідно виконати декілька правил, які допоможуть зберегти вам життя. Запам’ятайте їх!
ПРИ ЗНАХОДЖЕННІ ВНП КАТЕГОРИЧНО ЗАБОРОНЯЄТЬСЯ:
- намагатися самостійно вилучити знахідку із землі;
- брати ВНП в руки;
- наносити по них удари;
- робити спроби розібрати ВНП;
- переносити або переміщати з місця на місце;
- кидати їх в багаття або розпалювати вогонь ближче 100 м від ВНП.
При виявленні вибухонебезпечних предметів далеко від населених пунктів необхідно добре запам'ятати дорогу до того місця, де вони виявлені (знайдені) і поставити біля них пам'ятну віху або будь-як позначити небезпечне місце.
ДІЇ ПРИ ВИЯВЛЕННІ ВНП, АБО ПРЕДМЕТІВ, СХОЖИХ НА НИХ:
Дії дорослих:
- помітити місце знахідки небезпечних предметів;
- виставити тимчасову охорону;
- довести до присутніх, що торкатися до підозрілих предметів не можна, так як це загрожує життю;
- негайно сповістити в місцеві органи влади, міліцію про знахідку;
- до прибуття працівників міліції взяти місце і предмет під нагляд;
- не допускати до місця знахідки інших людей, особливо дітей.
Дії дітей:
  • визначити місце знахідки;
- не торкатися знахідок самому і не дозволяти це робити нікому іншому;
- про знайдені підозрілі предмети негайно сповістити дорослих (в школу, міліцію, найближчу установу);
- не розводити багаття поблизу знахідки;
- запам’ятати дорогу до того місця, де була виявлена знахідка і поставити пам’ятну віху.